بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
هادی مرزبان
طبقه بندی الفبایی
م
 
شرح
هادی مرزبان نویسنده ، کارگردان و بازیگر تئاتر و تلویزیون مهمان برنامه شباهنگام بود که پرسش و پاسخ زیر حاصل آن برنامه است .
مجری : بیشتر به کدام یک از رشته های نویسندگی ، بازیگری ، و کارگردانی علاقه دارید؟
پاسخ : بیشتر خودم را کارگردان تئاتر می دانم چرا که حدود 40 سال است به این کار مشغولم البته گاهی بازیگری و نویسندگی هم می کنم اما علاقه ام بیشتر به کارگردانی تئاتر است و امیدوارم به این زودی ها بازنشسته نشوم .
مجری : چه اتفاقی در صحنه تئاتر می افتد که تئاتری ها نسبت به آن اینقدر تعصب دارند؟
پاسخ : تا وارد تئاتر نشوید نمی توانید شور و هیجان آن را حس کنید من همیشه می گویم تئاتر نوعی عشق ورزی است تئاتر اول خودنمایی است و مثل دریایی است که وقتی وارد آن شدی روز به روز تشنه تر می شوی من می گویم تئاتر به دنبال حقیقت گشتن است .
مجری : چه حقیقتی ؟
پاسخ : من از تئاتر هیچ تصوری به جز عبادت ندارم. در تئاتر لحظه به لحظه به خدای خودم بیشتر نزدیک می شوم . به قولی تئاتر وصف حقایق غیرقابل وصف است . من بیشتر به دنبال این موضوع هستم بالطبع همیشه آدم حرفی برای گفتن دارد و این همان رسالتی است که همیشه دنبالش بودم . بچه های تئاتری هم هر جا که بروند (سینما ، تلویزیون) بازهم خودشان را پایبند تئاتر می دانند و این به نظر من مهم است .
مجری : از چند سالگی وارد تئاتر شدید؟
پاسخ : از بیست و پنج سالگی یعنی از سال 1348 با بازی در نمایش رستم و سهراب به کارگردانی زنده یاد مصطفی اسکویی به صورت حرفه ای کارم را در تئاتر شروع کردم .
مجری : چه نقشی را دوست داشتید بازی کنید ؟
پاسخ : همیشه دوست داشتم نقش سیاهی که در تخته حوضی ها بازی می کنند را بازی کنم .
مجری : آیا با موسیقی آشنایی دارید ؟
پاسخ : کارگردان باید به همه هنرها اشراف و آشنایی داشته باشد چرا که یک کارگردان هماهنگ کننده است و من بر اساس نیازی که یک کار به موسیقی دارد با سازنده موسیقی برای کارهایم تعامل دارم
مجری : علاقه مردم به تئاترهای تخته حوضی قدیمی به چه علت بود ؟
پاسخ : ارتباطات بین مردم و بازیگر یک نوع دیگر است من همیشه تئاتر را یک واقعه می بینم یعنی بازیگر و تماشاگر با هم قرار می گذارند در جایی بازی را که اجرا می شود ببینند .
تماشاگر رکن اصلی تئاتر است و تئاتر جایگاه خودش را با آمدن تلویزیون و سینما برای تماشاگر از دست نداده است .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink