بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
کامبیز دیرباز
طبقه بندی الفبایی
د
 
شرح

کامبیز دیرباز این هفته مهمان برنامه ی چشم انداز بود .سوال : ار نحوه ورود خودتان به دنیای بازیگری بگویید؟
پاسخ : همانطور که می دانید عشق به بازیگری از یک روز ، یک لحظه ویک اتفاق خاصی شروع نمی شود این حسی است که از دوران بچگی و نوجوانی ، جوانی و بلوغ آرام آرام در انسان بوجود می آید من نیز با گذراندن دوران دبیرستان در حالی که اصلا رشته ام ارتباطی با هنر نداشت (چون الکترونیک می خواندم ) احساس کردم علاقه زیادی به بازیگری دارم .
با ادامه تحصیل در این رشته و عضویت در کارگاههای بازیگری و در ادامه با تحصیل در دانشگاه هم اعتماد به نفس لازم برای بازی در تئاتر و سینما یافتم هم دانش این رشته را فراگرفتم البته تحصیل در دانشگاه شرط لازم و کافی نیست به لحاظ اینکه از پشت نیمکت های دانشگاه کسی بازیگر بیرون نمی آید باید بصورت عملی دراین زمینه کارکرد من نیز از ترم دوم به بعد بر تئاتر روی صحنه متمرکز شده و زیر نظر استاد امیر دژاکام آموختم و اولین کار حرفه ای من مرثیه سیاوش خوانی بود و نقش سیاوش را در کنار چهارتن از بزرگان این حرفه نظیر سیاوش طهمورث ، فخری خوروش ، زنده یاد جمشید اسماعیل خانی و بهرام ابراهیمی ایفا کردم .
مجری: پس مجلس سیاوش خوانی اولین کار حرفه ای شما بود یادت می آید برای آن کار چقدر دستمزد گرفتی ؟
پاسخ: برای چهار ماه صدوبیست هزار تومان دریافت کردم .
مجری : همزمان که کار سینمایی و تلویزیونی و سریال انجام می دهی آیا کار تئاتر را هم دنبال می کنی؟
پاسخ : خیلی دوست دارم که اینکار را انجام دهم اما نزدیک به دوسال و نیم است که فرصت این کار پیش نیامده است بازی در تئاتر مروری بر آموخته های گذشته است و چیزهایی را که در سرکلاس یاد گرفتیم به نوعی با بازی در تئاتر دوباره تجربه و مرور می کنیم امیدوارم مجال این کار پیش بیاید بتوانم مدتی کار سینمایی را رها کنم و به این کار بپردازم .
مجری: مرحوم جمشید اسماعیل خانی چقدر در این زمینه به شما کمک کردند؟
پاسخ: خیلی خیلی زیاد مخصوصا نظم و انضباط کاری را از ایشان آموختم . حتی یادم می آید در سرکار آقای دژا کام چون نزدیک به جشنواره بود به دلیل محدودیت زمانی از هشت صبح تمرین را شروع می کردیم و وقتی هشت صبح دومین روز به محل اجرای تئاتر آمدم دیدم مرحوم جمشید اسماعیل خانی ساعت هفت و نیم صبح آمده اند و محل اجرا را تمیز ، لیوانها را شسته و چای دم کرده بودند ، من همانجا خجالت کشیدم چون آن کار را وظیفه خودم می دانستم چون من دانشجو این کار بودم و ایشان از پیشکسوتان و اساتید این کار بودند روحش شاد .
مجری: هیچ وقت تا بحال فکر می کردی مجموعه کارهایی که انجام دادی اینقدر مورد توجه مخاطبین خارج از کشور قرار بگیرد ؟
پاسخ : نه به هیچ عنوان چون همیشه لطف و توجه مردم بیشتر از حد تصور من بوده و من از طریق برنامه هایی که دعوت شدم در شبکه جهانی جام جم و از طریق ایمیل هایی که بمن زده می شود روی سایت شخصی خودم متوجه این لطف ، انتقاد ها و پیشنهاد های مردم می شوم یکی از کارهای مهم من بررسی کردن ایمیل هایم است و به آنها پاسخ می دهم و خیلی خوشحالم از این که مردم اینقدر توجه دارند و انتقاد می کنند و پیشنهاد می دهند .
مجری: یک سریال بازی کردی بنام پریدخت که به تازگی از شبکه جهانی جام جم پخش شد از انتخاب برای بازی در این سریال برایمان بگو و چطور با کارگردان آشنا شدی ؟
پاسخ : آشنایی من با سامان مقدم برمی گردد به زمان ساخت فیلم کافه ستاره که قرار بود نقشی را در آن فیلم بازی کنم اما متاسفانه چون آن فیلم همزمان شده بود با بازی من در فیلم بنام پدر نتوانستم در آن بازی کنم از آقای سامان مقدم عذر خواهی کردم چونخیلی دوست داشتم با ایشان کار کنم بعد از آن بود که ایشان پیشنهاد این کار را دادند در ابتدا نقشی را که علی مصفا بازی کرد به من پیشنهاد شد: "نادر" که نقش خاکستری بود اما پس از مطالعه فیلمنامه به سامان مقدم گفتم دوست دارم نقش مثبت را بازی کنم . خودم اصرار کردم و ایشان بمن گفت این نقش کوتاه و حجم آن کم است اما من اصرار کردم و گفتم برای من حجم مهم نیست برایم کیفیت کار مهم است .
مجری : فیلمبرداری این کار چقدر زمان برد ؟
پاسخ : دقیقا دو ماه به طول انجامید . ده قسمت ضبط شد نویسنده این کار احمد رفیع زاده بود و متن هر سکانس هرروز به دست سامان می رسید و صبح باهم می نشستیم و در مورد آن گفتگو و بحث می کردیم و تا شب آن سکانس را ضبط می کردیم که کار کاملا فشرده ای بود گاهی ساعت کارمان به 23 ساعت در شبانه روز هم می رسید که واقعا مشکل بود . البته ما بازیگران زمانی برای استراحت داشتیم اما گروه کار سختی داشتند سرمای شدید هم به نوعی بر سختی کار اضافه می کرد.
مجری : آیا از آن دسته آدمهایی هستی که وقتی کار سینمایی انجام می دهند می گویند دیگر کار تلویزیونی نمی کنم ؟
پاسخ: من اینگونه نیستم به هر دو مورد توجه دارم همانطور که می دانید از سریال تب سرد تا سریال پریدخت چهار سال فاصله افتاد این نشان می دهد که تلویزیون یک حسن هایی دارد که سینما ندارد و سینما هم یک حسن هایی دارد که تلویزیون ندارد البته همانطور که می دانید اولین حضور حرفه ای من در سینما با فیلم دوئل بود اما با فیلم و سریال تب سرد از طریق تلویزیون شناخته شدم.
مجری : در حال حاضر مشغول انجام چه کاری هستی ؟
پاسخ : هفته پیش قرار داد جدیدی برای بازی در فیلم سینمایی "یک گزارش کامل" به کارگردانی آقای داریوش فرهنگ منعقد کردم در این فیلم افتخار دارم که در کنار استاد عزیز جمشید مشایخی ، نقش پسر ایشان را بازی کنم و خیلی دوست دارم این اتفاق هر چه زودتر بیفتد چون خیلی ارادت دارم نسبت به این بزرگوار و دوفیلم دیگرهم دارم یکی از آن "عیار چهارده " کار آقای پرویز شهبازی است و دیگری "کلبه " نام دارد که کارگردانی آن با جواد افشار است . یک سریال بلند تاریخ معاصر که از سه سال پیش شروع شده به اسم "چشم باد " کار مسعود جعفری جوزانی که کار فیلمبرداری بخش داخل ایران آن به اتمام رسیده است و یک ماه فیلمبرداری در خارج از کشور دارد که به لطف خدا اگر آن هم انجام شود آماده نمایش می شود.
مجری : این حضور شما در چشم باد به مدت سه سال باعث نشد که حضورتان در سینما کم رنگ تر شود ؟
پاسخ :خیر چون صحنه هایی را که من بازی می کردم پشت سرهم بود و باعث شد که حدود یکسال و نیم درگیر آن سریال باشم و بعد از آن یکی دو کار سینما یی بازی کردم و حالا فقط نقش میان سالی را که در خارج از کشور ضبط خواهد شد باید ایفا کنم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink