بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
سیاوش خیرابی
طبقه بندی الفبایی
خ
 
شرح
برنامه چشم انداز این هفته میزبان سیاوش خیرابی ، بازیگر سریال "ترانه مادری " بود وی که متولد 29 آذر سال 1363 است از سال سوم راهنمایی فعالیت هنری خود را با فیلم کوتاه "چاه خیال" آغاز و بعد از آن مستند داستانی را با رزاق کریمی ادامه داد . خیرابیدوره های مختلف بازیگری را با اساتید و هنرمندانی چون محمود پاک نیت ،علی دهکردی و ناصر هاشمی گذرانده است .. " حس پنهان" ،"تلخون " ،تله فیلم "مرد مجهول" ، "لوتکا و پسران " ،" سرباز هرگز به دنیا نمی آید"و "زیر هشت " فیلم هایی است که در آنها ایفای نقش کرده است .
مجری : آیا اصولا فرد عصبی هستید ؟
پاسخ : نه خیر به هیچ عنوان.
مجری : پس چرا در اکثر صحنه های سریال ترانه مادری عصبی به نظر می رسیدید؟
پاسخ : این بخاطر نوع نگاه کارگردان و بازیگردان این سریال برای نقش بهرام بود .
مجری : چگونه برای این نقش انتخاب شدی ؟
پاسخ : من بعد از بازی در تله فیلم "تلخون " کار آقای علیرضا امینی که نهم عید پارسال پخش گردید از طرف محمد حمزه ای دستیار سعید سهیلی زادهبرای تست دعوت شدم.
مجری : چقدر موفقیت در بازیگری را در سینما و تلویزیون منوط به تجربه کار اجرای تئاتر می دانید؟
پاسخ : کار تئاتر فکر می کنم خیلی مهم است اما متاسفانه فرصت آن برایم پیش نیامده ولی در آینده حتما باید کار تئاتر انجام دهم .
مجری : الان هم گریم شده به برنامه چشم انداز ، آمده ای برایمان بگو سر چه کاری هستی ؟
پاسخ : بله این گریم مربوط به فیلم سینمایی "زیر هشت" کار احمد کاوری است. "زیر هشت" یک اصطلاح مربوط به زندان است داستان این فیلم مربوط به اسرای جنگی است و آن یک ماموریتی است که توسط اسرای جنگی در عراق انجام می شود .
مجری : معلوم است که آدم پرکاری هستی آیا ترانه مادری در این توفیق نقش داشته است ؟
پاسخ : صد در صد و فکر می کنم بیشترین دیده شدن من بخاطر ترانه مادری باشد و فکر می کنم بعد از ترانه مادریپیشنهاد های زیادی به من شد که نتوانستم به همه آنها پاسخ بدهم .
مجری : دوره بازیگری را در کجا دیده ای ؟
پاسخ : این دوره ها را در "کانون سینما گران جوان " و زیر نظر اساتیدی همچون محمود پاک نیت ، علی دهکردی ، ناصر هاشمی وامیر آتشانی گذراندم.
مجری : خودت چگونه با نقش بهرام ارتباط برقرار کردی و چقدر در ایفای نقش بهرام موفق بودی ؟
پاسخ: نمی توانم بگویم صد در صد در ایفای نقش بهرام موفق بوده ام چون اولین کار تلویزیونی و سریال من بود اما تا جایی که می توانستم سعی کردم به خوبی ایفای نقش کنم الان که این سریال را از شبکه جهانی جام جم می بینم متو جه می شو م در بعضی زمانها می توانستم بهتر ایفای نقش کنم .
مجری : مگر از تلویزیون داخلی سریال را ندیدی؟
پاسخ : نه این امکان وجود نداشت چون به محض فیلمبرداری دو روز بعد، از تلویزیون پخش می شد. و به نوعی تولید و پخش آن بلافاصله دو سه روز از همدیگر بود و امکان دیدن آن برایم وجود نداشت ولی بعد از آن از شبکه جهانی جام جم آن را دیدم .
مجری : وقتی سناریو را خواندی ، بهرام چقدر به خودت نزدیک بود؟
پاسخ : بهرام شر و شیطون بود اما من اینقدر شر و شیطون نیستم این را همه اطرافیانم می گویند ،با هر مجله ای هم که مصاحبه کردم . این را گفتم همه فکر می کردند با بهرام شر و شیطان با همان خلق و خو مصاحبه می کنند که اصلا این طور نبود. فکر میکنم بهرام فاصله خیلی زیادی با سیاوش خیرابی دارد.
مجری : سربازی که نرفته ای ؟
پاسخ : نه معاف شده ام .
مجری: آیا تاکنون موهای خود را از ته زده ای در فیلم زیر هشت خود ت هم زندانی هستی ؟
پاسخ : بله زده ام اما در زیر هشت من در واقع پسر یکی از اسرای زندانی در عراق هستم که به تازگی از زندان آزاد شده است.
مجری : فکر می کنی برای یک بازیگر ایفای نقشی که به خود شخص نزدیکتر است آسان است یا نقشی که فاصله دارد ؟
پاسخ : به نظر من نقشی که فاصله با شخصیت درونی یک بازیگر دارد خیلی سخت تر است چون باید خودش را به آن نقش نزدیک کند.
مجری :به تحصیلات دانشگاهی در این حرفه فکر کرده اید؟
پاسخ : در حال حاضر خیلی دوست دارم تحصیلات دانشگاهی رشته مورد علاقه ام را ادامه دهم.
مجری : در چه رشته ای تحصیل می کنی ؟
پاسخ : مهندسی کامپیوتر (نرم افزار) می خوانم .
مجری : چه تفاوتی بین نقش منفی و شرور و نقش مثبت و خوب وجود دارد؟
پاسخ : به نظر من و همه بزرگان سینما ایفای نقش منفـی و شرور خیلی مشکل است چون شخص باید خود را به آن نقش نزدیک کند خصوصا وقتی که شخصیت بازیگر با منفی بودن و شرارت فاصله دارد. در عوض مخاطب زیادی را به خود جلب می کند چون در اجتماع نمونه آن را خیلی دیده اند مثل نقش بهرام با آن طرز صحبت کردن و حرکاتی که از خود در می آورد مخاطب خیلی راحت با آن ارتباط برقرار می کنند.
مجری : چقدر از این بهرامها را در زندگی روزمره خود (خانه ، خیابان ، دانشگاه و غیره ) می بینی ؟
پاسخ : بهرام قصه ترانه مادری اصولا آدم بدی نبود اما یکسری حسادتها نسبت به پویا داشت آن هم بخاطر این بود که توجه و محبتی که مادر پویا به پویا داشت از طرف مادر یا (همان نامادری) خود نمی دید و در ادامه قصه به نوعی در زمان هایی هوای پویا را هم داشت از این بهرام در جامعه خیلی زیاد می توان دید بهرام به نظر آدم منفی نبود در جاهایی حتی ضعیف تر از پویا ظاهر می شد.
مجری: فکر می کنید مردم بیشتر با بهرام ارتباط برقرار کردند یا با پویا ؟
پاسخ : نمی توانم به طور مطلق بگویم مردم با پویا ارتباط بیشتر برقرار کردند یا با بهرام ، یکسری از مردم از شخصیت بهرام خوششان می آمد و یکسری هم شخصیت پویا را بیشتر دوست داشتند ، بیشتر پدر و مادرها با شخصیت بهرام ارتباط برقرار کردند چون می دیدند پسرشان در خانه مانند ، بهرام لباس می پوشد، مانند او می خندد ،غذا می خورد ، راه می رود و سخن می گوید.
مجری: فیلم بینوایان را شاید بارها و بارها دیده باشی شاید نمونه انیمیشن آنرا هم دیده باشی در آن دوشخصیت ژان وال ژان و نقش ژاور وجود دارد فکر می کنی آیا نقش ژاور منفی بود؟
پاسخ : نه او نقش منفی نداشت چون داشت به وظیفه قانونی خود عمل می کرد اما همه نقش ژان وال ژان را دوست داشتند و به نوعی با او همدردی می کردند.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink