بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
مهراوه شریفی نیا
طبقه بندی الفبایی
ش
 
شرح
مهراوه شریفی نیا دختر دو هنرمند و بازیگر مشهور کشورمان محمد رضا شریفی نیا و آزیتا حاجیان است و این بار برنامه چشم انداز میزبان این هنرمند جوان بود .
مجری : آیا حضور پدر و مادرت که دو هنرمند هستند باعث شد که شما این راه را انتخاب کنید یا علاقه شخصی تان بود؟
پاسخ : شروع راه البته صد در صد مربوط به حضور پدر و مادرم بود من از هشت سالگی وارد این عرصه شدم علاقه شخصی برای دختر هشت ساله وجود نداشت یک پیش آمد بود خانواده ام تشخیص دادند که خوب است و رفتم کار کردم و ادامه پیدا کرد و کم کم این قضیه تبدیل شد به جزیی از زندگی من و هنوز هم ادامه دارد و می توانم بگویم بعد از بازی در سریال ساعت شنی خیلی جدی و حرفه ای به بازیگری نگاه کردم در حالی که قبلش درسم در اولویت بود.
مجری : یعنی تا قبل از ساعت شنی بازیگری را جدی نمی گرفتید؟
پاسخ : سعی می کردم با کارگردان های خوب حتی نقش های کوتاه را تجربه کنم و بیشتر یاد بگیرم و در کنار افرادی که اعتبار بازیگری هستند حضور داشته باشم .
مجری : اولین فیلمی که بازی کردید؟
پاسخ : بازی در فیلم سینمایی دزد عروسک ها به کارگردانی آقای هنرمند در سن هشت سالگی.
مجری: کارهای بعدی شما چه بود؟
پاسخ : در سریال های امام علی (ع) و زیرپوست شهر بازی کردم .
آرمان ازامارات: سلام به خانم شریفی نیا چرا در سریال روز حسرت اینقدر آرام حرف می زدید و عادی صحبت نمی کردید؟
پاسخ : نوع بیان هر بازیگری مبتنی بر نقش و خواسته کارگردان است.
مجری : در چه رشته ای تحصیل کردید؟
پاسخ: در رشته موسیقی تحصیل کردم از حدود 12 سالگی پیانو می زدم علاقه خاصی به موسیقی داشتم به نظرم هنرها به هم مرتبط هستند درطول چهار سال که درس می خواندم تئاتر هم بازی می کردم در این مدت از سینما و تلویزیون دور بودم.
مجری : موسیقی را تا کجا دنبال کردید؟
پاسخ : بعد از فارغ التحصیلی یک دوره به کودکان در س می دادم تا وقتی که بازی در سریال ساعت شنی مطرح شد و من تدریس را متوقف کردم ولی برای خودم کماکان ساز می زنم.
مجری : چه طور برای سریال روز حسرت انتخاب شدید؟
پاسخ : من قبل از آن در تله فیلم کابوس با آقای مقدم کار کرده بودم وقتی که دستیار آقای مقدم به من زنگ زدند به پدر گفتم ایشون گفتند قبول کن و من از اینکه پیشنهاد بازی در این سریال را پذیرفتم خیلی خوشحالم .
مجری : در مجموعه روزحسرت آیا نقش متفاوتی نسبت به نقش های قبلی تان بازی کردید ؟
پاسخ : من غیر از روز حسرت سه تا بازی دیگر داشتم که شامل دو تله فیلم و مجموعه ساعت شنی بود و هرکدام نقش های خاصی بودند ولی فریده روز حسرت جزء نقش های خاص تر بود که با راهنمایی های خوب آقای مقدم و آقای افخمی و همه عوامل این نقش خوب شد .
مجری : خانم آزیتا حاجیان تاثیر چشمگیری در زندگی هنری خانم شریفی نیا داشتند با خانم حاجیان ارتباط تلفنی برقرار شده است.
مجـری : ......نظر شما در مورد بازی خانم شریفی نیا چیست؟
پاسخ (آزیتا حاجیان): همیشه در مورد بازی بچه ها این بحث و تعامل در خانواده ما وجود دارد که به لحاظ تکنیکی بازیشان را بررسی کنیم فکر می کنم مهراوه به خاطر جدیت های خودش تقریبا به یک پختگی رسیده و معتقدم که بازیش از بازی من و پدرش خیلی بهتر است .
مجری : آقای شریفی نیا اغلب انتخاب بازیگر در فیلم ها و سریال ها را به عهده دارد هیچوقت پیش آمده که بگوئید شما را انتخاب کنند؟
پاسخ : اگر به کارنامه کاری من نگاه کنید می بینید که چنین اتفاقی نیفتاده شاید تنها کار مشترکی که در آن پدرم انتخاب بازیگر را به عهده داشته و من هم بازی کردم ساعت شنی و اخراجی های 2 بود دوست ندارم که به پروژه ای تحمیل بشوم دلم می خواهد آنقدر بازیم خوب باشد که خودشان انتخابم کنند . البته پدرم اصلا اهل این حرفها نیست می دانم که اگر جایی قرار به انتخاب بر طبق توانایی باشد مثل بازیگرهای دیگر انتخابم می کنند.
صابر از اسپانیا : سلام به خانم مهراوه شما چند سالتون است خواهر دیگری هم دارید؟
پاسخ : بله من 27 سالم است . یک خواهر دارم که از خودم پنج سال کوچکتر تر است .
مجری : نظر شما در مورد خانم حاجیان به عنوان یک بازیگر چیست ؟
پاسخ : خانم حاجیان اول استاد من هستندهم مامان و هم بابا هردو واقعا همیشه مثل یک معلم اطلاعاتشان را در اختیار من گذاشتند و بازی من را تصحیح کردند خصوصیتی که مامان دارد این است که در ایفای نقش هایش خیلی شجاع هستند سخت ترین گریم ها و سخت ترین نقش ها را می پذیرند و به نظرم درخشان ترین نقش ها را ایفا می کنند .
مجری : الان دارید چه کار می کنید.
پاسخ : الان دارم مجددا بعد از 19 سال با آقای هنرمند همکاری می کنم ایشان در حال ساخت یک سریالی به نام آشپز باشی هستند در این سریال با آقای پرویز پرستویی ، خانم فاطمه معتمد آریا و خواهرم ملیکا همبازی هستم فضای کار کمدی است و این اولین بار است که کمدی بازی می کنم این کار متن خوبی دارد و آقای هنرمند کارگردانی هستند که بازیگر را به خوبی هدایت می کنند.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink