بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
شهره لرستانی
طبقه بندی الفبایی
ل
 
شرح
شهره لرستانی نویسنده ، کارگردان و بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون این هفته مهمان برنامه شباهنگام بود.
مجری : چند ساله بازی می کنید ؟
پاسخ : من با ورود به دانشکده به طور حرفه ای وارد کار بازیگری شدم ابتدا از سال 64 بازی در تئاتر را شروع کردم و در ادامه 12 تئاتر حرفه ای را کارگردانی کردم ، دوفیلم کوتاه ، چند فیلم مستند ، دو تله تئاتر و یک تله فیلم 90 دقیقه ای ساختم .
مجری : از ابتدا قصد داشتید بازیگری کنید یا کارگردانی ؟
پاسخ : من در دوره لیسانس رشته کارگردانی تئاتر و فوق لیسانس فیلم نامه نویسی سینما خواندم، اما بازیگری یک جوری در خونم است و با آن زندگی می کنم.
مجری : از خاطراتتان در سریال لیلی با من است بگویید ؟
پاسخ : از آن کار به خصوص خاطره ای در ذهنم نیست ولی کار بسیار خوبی بود در خدمت آقایان کمال تبریزی و پرستویی بودم و با هم همکاری خوب و دلنشینی داشتیم .
مجری : وقتی می خواستید اخراجی ها را باز ی کنید سریال لیلی با من است برایتان تداعی نشد ؟
پاسخ : نه فقط ژانرش شبیه هم بود و فضای کار فرق داشت. الان اخراجی های دو را هم داریم کار می کنیم که ادامه اخراجی های یک است .
مجری : به تازگی چه فیلمنامه هایی را نوشتید ویا کارگردانی کردید؟
پاسخ : کارهای زیادی دارم چند سالیست که دارم می نویسم بعد از ساخت ماه منیر یک سالی هست که کار نکردم . فیلمنامه ای نوشتم به اسم "بی بی خاتون " که برای شب یلدا ست کار دیگری به اتفاق یکی از همکارانم خانم مهندس ضیایی برای سینما نوشتیم به اسم "موندنی" که کار خاص و تاثیر گذاری است .
مجری : از خانه پیشکسوتان هنری بگوئید .
پاسخ : طراح و مدیرخانه پیشکسوتان هنر هستم و حدود پنج سالی است که فعالیت می کنم خانه برای حمایت از هنرمندان و پیشکسوتان محروم و دردمند فعال است و با همراهی افراد خیر در این زمینه کارهایی کرده ایم .
مجری : در بازیگری ، کارگردانی و نویسندگی دنبال چه چیزی هستید ؟
پاسخ : من فکر میکنم پیش از هر چیز آدم ها به دنبال خودشان می گردند اینها همه ابزار مختلفی در دست ماست برای اینکه یک جوری جایگاه خودمان را در هستی پیدا کنیم و حضور خودمان را معنا ببخشیم فرقی نمی کند که آدم قصه بنویسد یا کارگردانی کند مهم این است که یک تاثیری در جهانی که زندگی می کند به جا بگذارد و بودنش فایده ای داشته باشد .
اصولا خیلی به دنبال معنی خودم در جهان هستی هستم و اگر امکان ساخت فیلم هایم فراهم بشود آنچه که برایم مهم است مانند احترام به بزرگترها، حرمت انسانی ،اهمیت به جایگاه بزرگتر ها ، مهربانی کردن را در نوشته هایم آورده ام .
مجری : وقتی در راه رسیدن به اهدافتان به مانعی بر می خورید چه می کنید؟
پاسخ : من اصولا جزو افرادی هستم که راه همیشه برایم هموار نبوده اما با اعتقاد به خدا و اعتماد به توانایی های خودم حرکت کردم من فکر می کنم اگر آدم اعتقادات خودش را و آنچه که خواست خودش است ، اجرا کند به آرامش می رسد و این آرامش را به اطرافیانش منتقل می کند.
مجری : خانم لرستانی کجایی هستید؟
پاسخ : پدر و مادرم خرم آبادی هستند و خودم هم لر هستم .
مجری : اولین کاری که بازی کردید چه بود؟
پاسخ : فیلم سینمایی "نیاز" اولین کار من بود . که به لهجه تویسرکانی صحبت می کردم .
مجری : خصوصیات یک هنرمند چیست ؟
پاسخ : هنرمند باید هنرمند باشد نه هنر بند (یعنی در بند هنر نباشد) یک هنرمند واقعی در دل مردم است ، با مردم زندگی می کند و با آنها فرقی ندارد .
مجری : چه فیلم هایی با روحیه شما سازگاری دارد؟
پاسخ : من فضاهای سنتی را بیشتر می پسندم و فیلمنامه هایی هم که نوشتم مانند " ماه منیر "در همین فضا بود و یا فیلمنامه "بی بی خاتون " که راجع به مادری است که بچه هایش را با ترفندی از اقصی نقاط دنیا برای شب یلدا دور هم جمع می کند.
مجری : فیلمنامه "نیاز " از که بود ؟
پاسخ: آقای قاضی نظام نویسنده آن بودند آن سال فیلم نیاز در جشنواره کودک و فیلم فجر برنده شد.
مجری : پیام شما برای دوستارانتان چیست؟
پاسخ : نشانه هایی را که از جانب خدا در لحظه لحظه های زندگی برای ما فرستاده می شود ، در یابیم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink