بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
رضا ناجی
طبقه بندی الفبایی
ن
 
شرح
این هفته برنامه بهارستان میزبان بازیگر فیلم سینمایی آواز گنجشک ها و برنده جایزه خرس نقره ای از جشنواره برلین بود. رضا ناجی در دی ماه 1321 در تبریز به دنیا آمد او از دوران جوانی به نمایش علاقه داشت و اولین فیلمنامه اش را در 19 سالگی روی صحنه برد نوشتن ، بازیگری و کارگردانی تئاتر را جدی گرفت و در چند دوره آموزشی حضور یافت کسب جوایز متعدد از جشنواره های گوناگون دستاورد فعالیت او در حوزه نمایش است . در سال 1374 فیلم "فرار از جهنم " نخستین فیلمی بود که در آن به ایفای نقش پرداخت یک سال پس از آن در فیلم بچه های آسمان بازی کرد این فیلم نامزد دریافت جایزه اسکار شد و در پانزدهمین جشنواره فیلم فجر دیپلم افتخار دریافت کرد.
وی در فیلم های تولد یک پروانه ، باران، پرنده باز کوچک ، بید مجنون ، سوداگر ، باغ های کندلوس ، یک قدم تا خدا ، باد در علفزار می پیچد و... به ایفای نقش پرداخته است . بازی در مجموعه های تلویزیونی رهایی ، کوچه باغ های خاطره ، آخرین دیدار ، خاطرات کوچه سوم ، آقای حسینی ، سوء تفاهم ، AB منفی ، باران رویاها را نمی شوید ، بوی خوش زندگی از دیگر فعالیت های او به شمار می رود. بازی او در فیلم سینمایی آواز گنجشک ها به کارگردانی مجید مجیدی برنده خرس نقره ای از جشنواره برلین شد.

مجری : چی شد که شما بازیگر شدید؟
پاسخ : من از بچگی به بازیگری علاقه داشتم وقتی سرباز بودم نویسندگی را شروع کردم و اولین نمایشنامه ام را به نام "غلام یحیی" که مربوط به دوره تسلط روس ها بر آذربایجان بود ، نوشتم بعد از آن با توجه به عشق و علاقه ای که بازیگری داشتم از تبریز به تهران آمدم و دوره بازیگری را ابتدا نزد استاد عباس جوانمرد گذراندم بعد از ازدواج در ارتش استخدام شدم و به پایگاه تبریز رفتم وهمزما ن نمایش کار می کردم در سال 1357 آقای مجید مجیدی مرا برای بازی در فیلم" بچه های آسمان " برگزیدند.
مجری : برای تولد شخصیت مورد نظر کارگردان در فیلم آواز گنجشک ها چکار کردید ؟
پاسخ : علاوه بر هدایت خوبی که کارگردان داشت، من همیشه سعی می کردم حرف ها و خواسته های کارگردان را بشنوم و آنها را در خودم درونی کنم به نحوی که تفاوتی بین خودم و شخصیت فیلم نباشد
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink