بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
رضا خندان
طبقه بندی الفبایی
خ
 
شرح
رضا خندان بازیگر سریال کارگاهان و مهمان برنامه چشم انداز متولد سال 1332 در شوشتر و فارغ التحصیل رشته هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است فعالیت های هنریش را در سال 1348 در تئاتر فرهنگ و هنر اهواز آغاز کرده است و سابقه تدریس در هنرستان صدا و سیما را نیز دارد. در فیلم های سینمایی و سریال هایی نظیر ، رویای جوانی ، شورعشق ، دو زن ، سفر به چزابه ، پاییز بلند ، عبور از تله بازی کرده است .
مجری : به بازیگری علاقه داشتید یا اتفاقی آن را انتخاب کردید؟
پاسخ : از دوران نوجوانی ، حدود 14-13 ساله بودم که فرهنگ و هنر اهواز یک مرکز تئاتر راه اندازی کردو من آنجا جذب و علاقمند شدم و فعالیت های بازیگری ام آغاز شد .
مجری : بعد از دیپلم در کنکور دانشکده هنرهای زیبا شرکت کردید؟
پاسخ : بله ، البته ابتدا یک دوره آموزشی در دانشگاه تربیت معلم گذراندم بعد آمدم داشکده هنرهای زیبا .
مجری : اولین بازی شما کی بود ؟
پاسخ : اولین بار در مقابل دوربین کیانوش عیاری در دوره نوجوانی قرار گرفتم در کارهای سینمایی هشت میلی متری و در اهواز ، بعد از آن اولین بازیگری فیلم بلندم به کارگردانی آقای سجادی در تهران بود .
مجری : چه تئاترهایی بازی کرد ه ا ید؟
پاسخ : سیزیک و مرگ ، پرومته در زنجیر ،آ باکلاه ، آ بی کلاه ، .... در اهواز در خدمت دکتر طباطبایی بودم که کار آموزش تئاتر را به ما را بر عهده داشتند .
مجری : به نظر شما فرقی بین سریال تلویزیونی ، سینما و تئاتر وجوددارد؟
پاسخ : البته خیلی تفاوت نمی بینم اصل و اساس یکسان است ولی هرکدام مختصات خاص خودش را دارد ولی به نظرم در هریک از این عرصه ها آنچه که فکر را در گیر می کند نفس کار و نوع کار است که بسته به علاقه فرد و اینکه که چه شخصیتی را بازی می کند ، نوع کارش نیز فرق می کند .
مجری : تا حالا پیش آمده که سناریویی را به شما بدهند آن را نپذیرید؟
پاسخ : بله الان این کار را می کنم اما خب خیلی وقت ها هم پذیرفتم به خاطر اینکه از بیکاری و در خانه ماندن خوشم نمی آید .
مجری: بازی در سریال کاراگاهان چه ویژگی ای داشت که پذیرفتید؟
پاسخ : همکاری از نوجوانی با آقای لبخنده عامل اصلی بود . در این سریال نوع کار بر مبنای حوادث بود که باعث می شد بازیگران نتوانند آنطور که دوست دارند در کار مطرح شوند در واقع بازیگران بیشتر عبوری بودند و ماجراها ماندنی بود.
مجری : برای اینکه نقش ها شبیه هم نشود چطور وارد نقش می شوید ؟
پاسخ : تلاش می کنم کارهایم شبیه هم نشود تا حالا هم کمتر دیدم که منتقدین و دوستان بگویند که نقش هایم شبیه هم بوده هر چند هنوز یک نقش خیلی پررنگ که ماندگار باشد برایم پیش نیامده شاید به این خاطر که در طول سال ها من بیشتر مشغول تدریس بودم و به خاطر نوع شغلم کارهای خیلی خوبی را از دست دادم . و در حال حاضر که بازنشست شدم فرصت بیشتری برای بازیگری دارم .
مجری : در حال حاضر مشغول چه کاری هستید.
پاسخ : فعلا کار نمی کنم آخرین کاری که کردم فیلمی بوده به کارگردانی آقای فرزاد موتمن.
مجری : کار با کارگردان های نسل جوان را می پسندید یا کارگردان هایقدیمی را ؟
پاسخ : البته دوست دارم با کارگردان های نسل جوان کار کنم به نظرم دارد یک اتفاق های تازه ای در آنها رخ می دهد من همیشه منتظر یک اتفاقم اتفاقی که تا حالا نیافتاده است .
مجری : آیا نقشی بوده که دوست داشته باشی بازی کنی؟
پاسخ: واقعیتش به طور جدی نه ولی خب خیلی کارها و نقش ها را که می بینم می گویم که کاش من این نقش را طور دیگری بازی می کردم .
مجری : بحثی هست به نام بازیگردانی در سریال ها ، نظرت در این مورد چیست ؟
پاسخ: تا حالا پیش نیامده که با بازیگردان کارکنم ولی فکر می کنم هرچقدر کارگردان بتواند نظرش را به طور مستقیم تر با بازیگر در میان بگذارد بهتر است تا اینکه بازیگردان نقش واسطه را بین کارگردان و بازیگر بازی کند . اما بدم نمی آید تجربه ای داشته باشم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink