بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
ناصر هاشمی
طبقه بندی الفبایی
ه
 
شرح
ناصر هاشمی بازیگر سریال روزگار قریب این هفته مهمان برنامه چشم انداز بود.
مجری : از سابقه بازیگر یتان بگوئید.
پاسخ : دبیرستان که می رفتم دو تن از برادران بزرگترم از خیلی وقت پیش وارد حرفه بازیگری شده بودند و من از این طریق با دنیای بازیگری آشنا شدم و برای ادامه تحصیل به دانشکده هنرهای زیبا رفتم و رشته هنرهای نمایشی را در سال 55 برگزیدم بعد از یک دوره انقلاب فرهنگی و تعطیلی دانشگاهها در سال 63،62 فارغ التحصیل شدم اولین بار مجری یک مسابقه در برنامه کودک شدم، در سال 64 اولین بازیم در یک تله تئاتر به اسم "ماه پنهان است" بود ، تئاتر بعدی که بازی کردم نوشته مرحوم حسین پناهی بود به نام "سرودی برای مادران" در دوره رکورد تئاتر جذب تلویزیون شدم ابتدا در چند تله تئاتر بازی کردم در یکی از همین تله تئاترها آقای محمدعلی نجفی مرا دید و به بازی در فیلم سینمایی "گزارش یک قتل "دعوت کرد سپس در فیلم های سینمایی "سکوت" ،"برخورد" و "دومین انفجار" بازی کردم در سال 72 بود که در سریال پدر سالار به ایفای نقش پرداختم و در تلویزیون به کار نویسندگی ، کارگردانی و بازیگری مشغول شدم .
مجری : به نظر شما بازی در چه فیلم هایی سخت تر است ؟
پاسخ : اساسا بازیگری در فیلم های هنری با تماشاگر خاص و معدود معنی پیدا نمی کند بلکه بهترین و مشکل ترین بازی ها در فیلم هایی است که عامه مردم آنرا می بینند و می پسندند.
مجید از بلژیک : با سلام به آقای هاشمی یک سوال دارم نقش برادرتان جناب آقای مهدی هاشمی در موفقیت ها و کار حرفه ای شما چقدر موثر بوده است؟ پاسخ : من در دوران دبیرستان در چند نمایشی که برادرم کار می کرد نقش های بسیار کوچکی را ایفا کردم اما وقتی که در دانشکده هنرهای زیبا شرکت کردم نمیدانستند چون نمی خواستم به نظر بیاید که پارتی بازی شده و وقتی رفتم برای امتحان آقای سمندریان و بقیه اساتیدی که از من امتحان می گرفتند آنجا مرا دیدند و گفتند شبیه برادرانم هستم .تا آنزمان سعی کردم راه مستقیم خودم را پیدا کنم و مستقل باشم تا اینکه در سال 78 با مهدی یک فیلم را به اتفاق برای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساختیم به نام "بال های سفید" که نویسنده اثر مهدی بود و با هم کارگردانی کردیم . اینکه چقدر ایشان در من تاثیر داشتند باید بگویم که برادرم چه در نقش و چه در شخصیت انسان برجسته ای است و اما نمی دانم چقدرناخودآگاه تاثیر پذیرفته ام .
محمد از انگلستان : سلام آقای هاشمی نقش تان را در سریال دکتر قریب خیلی خوب بازی کردید از شما تشکر می کنم.
مجری : چطور شد که بازی در روزگار قریب به شما پیشنهاد شد ؟
پاسخ : می دانستم که مهدی قرار است در نقش دکتر قریب بازی کند قرار بود چهار نفر این نقش را از کودکی تا پیری دکتر قریب بازی کنند بعد از جوانی تا نقش مهدی دیدند که فاصله زیاد است، برای پر کردن این فاصله پیشنهاد شد که من باشم آقای عیاری هم پذیرفتند و حدود یک سال سر برنامه بودم .
مجید از سوئد : سلام به آقای هاشمی دو سئوال دارم :آقای هاشمی با برادرتان چندسال تفاوت سنی دارید؟
نظر شما در مورد آنهایی که تحصیل کرده و بازیگر شده اند با کسانی که بدون تحصیلات آکادمیک بازیگر شده و موفق اند چیست ؟
پاسخ : فاصله سنی من با برادرم مهدی 10 سال است . قدیم ها که کلاس نبود کار بازیگری خودش دانشگاه بود بسیاری از بزرگان و اساتید حرفه ما رفتند وارد تئاتر شدند و با گروه های تئاتری آشنا شدند خاک صحنه خوردند کار را عملا یاد گرفتند و دانش کار را توام با کار عملی آموختند همراه با ارتباط مستقیم با تماشاچی که خیلی خیلی مهم است. اما در دانشکده دانش کار را فشرده تر و فوری تر تحویل دانشجو می دهند در حقیقت دانشجو بعد از فارغ التحصیلی باید برود یاد بگیرد.کسی که دانشگاه رفته معنی اش این نیست که هنرمند برجسته ای می شود خیلی از بزرگان ما دانشگاه نرفتند اما برجسته شدند.
مجری : چرا بازی در نقش دکتر قریب را پذیرفتید ؟
پاسخ : آنچه که کارگردان انتخاب می کند این سئوال را در ذهن ایجاد می کند که او چه چیزی در من دیده که مرا انتخاب کرده است . سابقه درخشان آقای عیاری باعث شد که این نقش را بازی کنم و با توجه به شناختی که از سرگذشت دکترقریب داشتم او را از خودم دور نمی دیدم .
مجری : کاراکتر دکتر قریب چطور شخصیتی بود؟
پاسخ : کارگردان با هنرش می تواند در بازیگر همه چیز را واقعی کند من وقتی نقش دکتر قریب را بازی می کردم احساسم این بود که خود آن آدم هستم .
مجری : شما به غیر از بحث بازیگری در کار نویسندگی و بازیگری هم تجربه دارید چطور می شود که یک بازیگر به سمت نویسندگی می رود ؟
پاسخ : این بر می گردد به علاقه خود شخص ، در بازیگری ، وقتی که بازی می کنید در اختیار شخصی هستید به اسم کارگردان و نقشی را باید بازی می کنید که نویسنده نوشته است به نظر می آید که بسیاری از بازیگر ها همیشه این دغدغه را دارند که پس من خودم را کی می توانم معرفی کنم از آنجایی که بسیاری از پیشنهادهایی که می شود خوب نیستند شما به عنوان یک بازیگر میخواهید ابعادی را در نقش پیدا کنید که تازه و نو باشد،اینجاست که به سمت نویسندگی کشیده می شوید .
مجری : برنامه آینده یتان چیست ؟
پاسخ : متن هایی را مطالعه می کنم و پیشنهاد داده ام ،تا ببینم چه می شود.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink