بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
رضا توکلی
طبقه بندی الفبایی
ت
 
شرح
رضا توکلی مهمان این هفته برنامه چشم انداز حدودا از سال 1360 فعالیتش را در عرصه سینما و تلویزیون با ساخت چند فیلم 16 میلی متری مستند ، آموزشی و داستانی آغاز کرد . سال 1363 در اولین فیلم سینمایی اش به نام "افسون" و بعد از آن در اولین مجموعه تلویزیونی اش به نام "پدر" بازی کرد. وی بازی در 43 مجموعه تلویزیونی و 12 فیلم سینمایی را در کارنامه هنریش ثبت کرده است . مجموعه های "زندگی تازه" ، "زیرزمین" ، "او یک فرشته بود" "روزهای اعتراض" ، "یک وجب خاک " و "روز حسرت" و فیلم های سینمایی "آخرین شناسایی" ، "روز شیطان" ، "داینا سور " ، "تعقیب سایه ها " و "قند تلخ" از جمله کارهایی است که در آنها ایفای نقش کرده است .
مجری : از شروع به کارتان بگوئید؟
پاسخ : من در دوران خدمت سربازی ام با ساخت فیلم مستند 16 میلی متری شروع کردم و برای نیروی هوایی چند کار آموزشی ساختم همزمان با تعدادی از دوستان چند فیلم داستانی و خبری هم ساختم .
مجری : چطور وارد عرصه بازیگری شدید؟
پاسخ : عشق به این کار بود که یک روز دوربین را دادم به دیگری و میکروفون را به دست گرفتم و با اجرای یک گزارش شروع کردم در واقع از پشت دوربین به جلو دوربین آمدم به هر حال یک زمینه هایی از دوران بچگی و علاقه به تئاتر و بازی در کارگاه نمایش هم داشتم که در نهایت منجر به بازی در فیلمهای سینمایی و مجموعه ها شد. در این راه هوشنگ توکلی عزیز راهنما و مشوق من بود .
مجری : چه چیزی باعث شد که بازیگر بمانی ؟
پاسخ : خیلی چیزها ست که یک بازیگر را در عرصه بازی و بازیگری با همه سختی ها و دشواری هایی که دارد نگه می دارد امیدوارم که به یاری خدا به یک معرفت در این راه برسم چرا که بازیگری آمیخته از هنرهای مختلف و یک حرفه مقدس است .
مهناز از تگزاس : می خواستم تشکر کنم از شما و از مهمان برنامه می خواهم که از زندگی خصوصی اش نیز بگوید.
پاسخ : مردم بازیگر را به خاطر هنرش دوست دارند و اغلب مردم از همه زوایای زندگی او با خبرند .

سمیرا از لندن : سلام عرض می کنم آقای توکلی من و همسرم سریال هایی که شما بازی می کنید را می بینیم و طرفدار باز ی شما هستیم .
مهدی از لندن: سلام به آقای توکلی می خواستم بگویم که شما خیلی خوب بازی می کنید و ماخیلی دوستتان داریم .
پاسخ : من هم شما را دوست دارم و از لطفتون متشکرم سلام من را به همه هموطنان خارج از کشور برسانید .
مجری : تا به حال پیش آمده که فیلمنامه ای را برای شما بفرستند و نپذیرید؟
پاسخ : بله پیش آمده .
مجری : در سریال جاده در دست تعمیراست چه جذابیت هایی دیدید که بازی در آن را قبول کردید ؟
پاسخ : جاده زندگی همیشه روشن و هموار نیست و پر است از سراشیبی و ناهمواری و سربالایی (نمی دونم) چطور شد که به این جاده کشیده شدم.در واقع من اولین بازیگری بودم که برای بازی و مشاوره در این کار دعوت شدم با عوامل گفت و شنودی داشتیم و قرار شد که با توجه به طرح موجود بقیه بازیگر ها هم انتخاب شوند طبق طرح سه شخصیت به من می خورد که یکی از نقش ها را (به علت مشغله زیاد) به پیشنهاد آنها پذیرفتم . قرار بود سریال نوروز پخش شود به همین علت با عجله ساخته شد . البته من از نقشم راضی بودم چون یک شخصیت متفاوت را بازی کردم .
احمد از تورنتو : سلام آقای توکلی شما در اخراجی های (1) بازی کرده اید ؟ در اخراجی های (2) چطور ؟
پاسخ : من متاسفانه سعادت نداشتم در آن بازی کنم در اخراجی های 2 هم همینطور .
فرشته از کانادا : سلام به آقای توکلی نقش های خیلی عالی بازی می کنید من نقش شما را در سفر سبز فراموش نمی کنم .
پاسخ : من تشکر می کنم از شما و همه کسانی که به من محبت دارند امیدوارم هر جا هستید سالم با شید .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink