بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
حمید رضا پگاه
طبقه بندی الفبایی
پ
 
شرح
حمید رضا پگاه این هفته مهمان برنامه چشم انداز بود او اولین فعالیتش را از سال 1372 با بازی در مجموعه "ضلع ششم" به کارگردانی مسعود فروتن آغاز کرد سپس در سریال های "تفنگ سرپر" ، "با من بمان" ، "شبی از شبها"و "آخرین گناه" به ایفای نقش پرداخت و بازی در فیلم های سینمایی "این زن حرف نمی زند" ، "عاشق مترسک " ، "چند تار مو" ، "شبانه" ، "پرونده هاوانا" ، "صحنه جرم " ، "مواجهه" ، "ورود ممنوع" و تعدادی فیلم تلویزیونی (تله فیلم ) را به نام خود ثبت کرده است .
مجری : اولین بازی شما در "ضلع ششم " به کارگردانی مسعود فروتن بود آیا آقای فروتن شما را کشف کرد ؟
پاسخ : اولین بار بله ، آقای فروتن به من پیشنهاد بازی داد آنموقع من در شبکه 2 کار تولیدی می کردم و مستند می ساختم ابتدا از روی کنجکاوی پذیرفتم در "ضلع ششم" در کنار بازیگران حرفه ای همچون آقای مجید مظفری ، آقای جعفری و خانم محمدی بود که جدی گرفته شدم من هم بعد از آن بازیگری را جدی گرفتم ، علاقمند شدم و سعی کردم یاد بگیرم .
مجری : با توجه به اینکه در ابتدا به بازیگری علاقه نداشتید ، سختی های کار اذیتتان نکرد ؟
پاسخ : بهرحال در کنار سختی ها جذابیت هایی نیز وجود دارد ولی برای من تجربه اش جذاب بود کاری که بخشی از آن خلاقیت است آدم را علاقمند می کند ، شخصیت های جدید ، کشف ابعاد مختلف خود آدم مخصوصا در کار با کارگردان هایی که کارشان خیلی خوب است از جمله جذابیت ها بود من شخصا کار کارمندی و یکنواخت را دوست ندارم تنوعی که دراین کار وجود داشت باعث شد خدا هم کمکم کند و زمینه فراهم شد تا دراین راه قدم بگذارم .
مجری : پس درحال حاضر راضی هستید؟
پاسخ : بله ، البته من همیشه دلم می خواهد اتفاق های بهتری در کار بازیگری برایم بیفتد که یه قسمتی از آن برمی گردد به توانایی خودم و قسمتی از آن برمی گردد به شانس و اقبال . بهر حال همیشه امیدوارم نقش های خیلی بهتری قسمتم بشود و بازی خوبی ارائه بدهم .
مجری : چه نقش هایی را دوست داری بازی کنی که تا حال بازی نکرده ای ؟
پاسخ : نقش خاصی تا به حال مدنظرم نبوده ولی همیشه دوست داشتم با کارگردان هایی کارکنم که متن های خیلی خوبی در اختیار دارند و شخصیت پردازی به خوبی انجام شده باشد، کارگردان خوب باشد و در گروه انگیزه برای ساختن بهترین فیلم وجود داشته باشد . با این شرایط است که بهترین فیلم ساخته می شود .
مجری : چگونه در سریال آخرین گناه حضور یافتید؟
پاسخ : با آقای سهیلی زاده سال 74-73 بود که اولین بار کارکردم و یک کلیپ برای تلویزیون ساختیم چند بار قرار بود دوباره با هم کار کنیم که نشد تا اینکه این کار را به من پیشنهاد کردند موضوع کار خیلی متفاوت بود همیشه دوست داشتم شخصیت هایی را بازی کند که در موقعیت های خاص قرار می گیرند نه دارای شخصیت هایی عجیب و غریب باشند . تیم خیلی خوبی بود ، نویسنده ها هم خوب بودند با توجه به شرایط پخش کارهای مناسبتی مخصوصا در ماه مبارک که فکر می کردم بازیگر در بازی دیده می شود (هرچند معتقد به رقابت در کارهای هنری نیستم ) و شرایط جالب و خاص پخش سریال در ماه مبارک رمضان، بازی مناسبتی را دوست داشتم تجربه کنم .
مریم از کالیفرنیا : با سلام به آقای پگاه ، بازی ایشان خیلی قشنگ و خوب است و ما بازی ایشان را دوست داریم .
پاسخ : من هم سلام می کنم خدمت شما و از لطفتان متشکرم .
مجری : شخصیتی که در این سریال داشتید چه ویژگی ای داشت ؟
پاسخ : به واسطه عمل جراحی یک توانایی به یک پزشک منتقل شد و توانست تجسم اعمال افراد را ببیند.
طلعت از کانادا :
سلام به آقای پگاه از کارهای خوب شما خیلی متشکرم ما به شما خیلی علاقه داریم .
پاسخ : سلام می کنم خدمت شما ممنونم که سریال ها را می بینید امیدوارم که از این به بعد کارهای بهتر از این ساخته شود و شما لذت ببرید.
مجری : آیا کوتاهی زمان در ساخت کارهای مناسبتی به کیفیت آن لطمه نمی زند؟
پاسخ : من همیشه اعتقاد داشتم که در کارهای مناسبتی یه مقدار دیر به فکر ساخت آن می افتند، تولید این کار سه ماه به طول انجامید 25 روز از ماه رمضان گروه در حال بازی بودند شاید به خاطر اینکه قسمت هایی از سریال را پخش می کنند تا برخورد بیننده را ببینند و جمع بندی آن با نظر مخاطب باشد. من به عنوان بازیگر ترجیح می دهم که کار چند ماه زودتر شروع و به اتمام برسد .
مجری : آیا پیش آمده که در سریالی بازی کنید و از آن راضی نباشید ؟
پاسخ : هنوز هیچ کاری نبوده که به لحاظ بازی از آن صد در صد راضی باشم همیشه دوست داشتم که شرایط بهتری باشد برای اینکه بتوانم بازی های بهتری ارائه کنم به خودم خیلی سختگیری می کنم تا بهتر بازی کنم .
اکبری از کالیفرنیا : عرض سلام به آقای پگاه که کارهای خیلی خوبی ارائه می دهند . دوسئوال دارم شما همیشه اینقدر جدی هستید یا نقش جدی به شما می دهند و سئوال دوم اینکه شما با هنرمند ازدواج کرده اید یا غیر هنرمند؟
آزیتا از کانادا سلام به آقای پگاه سریال آخرین گناه خیلی عالی بود و شما خیلی عالی بازی کرده بودید .
پاسخ : به اقتضای متن و خواست کارگردان نقش می پذیرم ، به تازگی ازدواج کرده ام همسرم نغمه نادری کارگردان تئاتر هستند.
مجری : شما با توجه به اینکه هیچ دوره خاصی نگذرانده اید چگونه یک نقشی که ربطی به شخصیت تان ندارد بازی می کنید ؟
پاسخ : اول توضیح بدهم که وقتی قرار شد بازیگر باشم یک دوره فن بیان نزد خانم فهیمه رستگار گذراندم یک دوره خصوصی هم خدمت خانم آدینه گذراندم برای بازی در کار "تفنگ سرپر"
مجری : پس شما نزد این دو استاد کاملترین آموزش ها را گذرانده اید .
تابش از کانادا : سلام به آقای پگاه امیدوارم که همیشه در کارهایشان موفق باشند .
پاسخ : سلام عرض می کنم خدمت شما خوشحالم که صداتون را می شنوم
مجری : مرز شما به عنوان یک بازیگر موفق کجاست ؟
پاسخ : اینکه کار خوب انجام بدهم لذت بیشتری از کارم ببرم و بیننده ها با کارم ارتباط برقرار کنند و با حفظ اصولی که برای هنر قائلم ، کیفیت کارم به شکلی باشد که خودم و استادانم را راضی کند یک روزی اگر به آنجا برسد خیلی خوشحال می شوم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink