بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
ستاره اسکندری
طبقه بندی الفبایی
الف
 
شرح
ستاره اسکندری این هفته به عنوان مهمان در برنامه چشم انداز حضور یافت.
ستاره اسکندری فعالیت خود را از سال 1372 با بچه های دانشکده هنرهای زیبا و تئاتر آغاز کرد و بعد از آن فعالیت های حرفه ایش را با کار زیبای "دندون طلا" به کارگردانی آقای داوود میرباقری ادامه داد وی با اساتیدی همچون دکتر علی رفیعی و استاد بهرام بیضایی همکاری کرده است و تئاترهایی همچون" رومئو و ژولیت " ، " سعادت لرزان مردمان تیره روز " ، " شازده احتجاب"،" شب هزارو یکم" و " قهوه تلخ " به روی صحنه توانایی خودش را به نمایش گذاشت . از سال 1373 فعالیت های خویش را در عرصه تلویزیون و تصویر آغاز کرد. " خانه شماره 13 " ، " ایستگاه " ، " حامی " ، " نرگس " ، "تا صبح" ، "عشق گمشده" ، "با من بمان " و " مرگ تدریجی یک رویا" و تعدادی دیگر از فعالیت های این هنرمند خوب در تلویزیون است .
مجری:آیااولین کار شما با آقای میرباقری بود؟
پاسخ : اولین کار تئاتر حرفه ایم با آقای میرباقری بود قبل از آن در دانشکده هنرهای زیبا تقریبا تجربه حدود 20 کار تئاتر با دانشجویان آنموقع نظیر پریسا بخت آور ، اصغر فرهادی، مهدی سلطانی و محسن علیخانی را دارم ولی اولین کار حرفه ای تئاترم شروع اش با "دندون طلا" بود.
مجری : چقدر مرحوم حسن اسکندری (عمویتان) در کشیده شدن شما به سمت هنر (بازیگری ) نقش داشتند؟
پاسخ: طبعا عمو حسین حضورش خیلی موثر بود به دلیل اینکه شاید در خانواده ما اولین نفری بود که مستقیم جذب کار هنری شده بود . سال های بچگی ما با فیلم های هشت میلی متری عموحسین گذشت می نشستیم با شرایط ویژه ای درخانه پدربزرگم در کاشمر آنها را می دیدیم و آن سال ها همیشه عمو از خاطراتش در تئاتر هایی که بازی کرده بود ، از فیلمی که در نوجوانی ساخته و جایزه گرفته بود برای ما حرف می زد و در واقع دنیای ذهنی ما را با دنیایی که امروز داریم در آن کار می کنیم آشنا می کرد و من و لاله تخیلمون پرواز می کرد به آن سمت. هرچند که در سالیانی ما طبعا جذب درس و مدرسه شدیم و کم کم این فکر از سرمان بیرون رفت ضمن اینکه یادآوری کنم اولین خاطره بازیگری من برمی گردد به سال دوم راهنمایی ام که در خدمت آقای حمید تمجیدی و اصغر توسلی "( تهیه کننده کار) بودم ، من در یک کار کوتاه که به عنوان پیش پرده در سینما ها اکران شد ، بازی کردم ولی بعد از آن که دیگر تصمیم بر آن شد که ما وارد این وادی نشویم تا زمان گذشت و گذشت آنقدر شاخه های مختلف را تجربه کردم در نهایت صحنه تئاتر همیشه محلی بود که بتوانم تمام خواسته هایم را در آن برآورده کنم برای من فلسفه داشته، روانشناسی داشته ، ادبیات داشته ، نقاشی داشته همه آن چیزهایی که در روزگار نوجوانی جذبش می شدم همه را برایم یک جا داشت در نتیجه اینجوری شد که پا به این عرصه گذاشتم .
مریم از لس آنجلس: سلام به آقای نجفیان و مهمان عزیزتان من منتظر بودم در برنامه خانم اسکندری را ببینم معمولا آدم نقش منفی را دوست ندارد اما آنقدر این خانم نقش منفی را قشنگ بازی می کنند که من لذت می برم.
پاسخ : عرض سلام دارم خیلی ممنونم از محبتی که در حقم داشتید خوشحالم که این اتفاق افتاده که به عنوان شخصیتی که حالا خیلی نمی توانم بگویم منفی ولی حداقل به عنوان شخصی که رفتارهای خوبی نداره ، توانستم با مخاطب ارتباط برقرار کنم .
مسعود از تورنتو : سلام عرض می کنم خانم اسکندری به خاطر نقشهایتان ما از شما هم خوشمان می آید هم بدمان . واقعا آفرین به قدرت بازیگری شما . نقش خوبتان در سریال نرگس را هم فراموش نمی کنیم که چطور هنرمندانه کار مرحومه پوپک را به خوبی ادامه دادید.
مرضیه از دالاس : سلام به آقای نجفیان و خانم اسکندری می خواستم بگویم برنامه شما خیلی عالیه من اگر برنامه را نبینم حتما تکرار آن را می بینم از خانم اسکندری دو سوال داشتم اینکه جنبه منفی در زندگیتون چه اثری داشت ، این نقش را خودتون انتخاب کردید یا کارگردان گفتند ؟
من به شما افتخار می کنم به عنوان یک زن ایرانی که در عرصه هنر آنقدر آدم ها را میخکوب می کنید همه کار های شما یک طرف به خصوص دو تا کاراکتر در مرگ تدریجی یک رویا داشتید یکی وقتی که می خواستید هستی را بدزدید یکی هم اینکه به بیننده نشان می دهید که شما نمی خواهید اینکار را بکنید ولی به خاطر اینکه از اطرافیانتان انتقام بگیرید و به خاطر اینکه زندگی خوبی نداشتید این کار را می کنید.
پاسخ : اول اینکه من به عنوان یک بازیگر همیشه دعوت می شوم به یک کار توسط کارگردان ، مرحله بعدی است که من انتخاب می کنم که حضور داشته باشم یا نه . خیلی خوشحالم که خانم مرضیه با این دقت و ریز بینی شخصیت ساناز را دیدند نکاتی که خانم مرضیه اشاره کردند اولا من را متوجه این جریان ساخت که چقدر تماشاچی ما داره با ریزبینی و دقت نگاه می کنه سریال ها را و این مسئولیت ما را سنگین تر می کند . من همزمان خیلی تلاش کردم که به شخصیت ساناز بعد بدهم بابت اینکه ما یک شخصیت صرفا منفی نبینیم بتوانیم همزمان چرایی کارها یش راببینیم و تحلیلی که خانم مرضیه داشتند خیلی تحلیل درستی است در یک جمله بگویم که ساناز به زعم من یک شخصیت قربانی ست که رفتارهای بدی را متاسفانه در زندگیش انتخاب می کند من خیلی تلاش کردم که ساناز را به این سمت و سو هدایت کنم چون ساناز یک کمی استطاعت این را داشت که ما فقط از او یک وجه منفی ببینم بدون اینکه بفهمیم چرا ؟
مجری : دقیقا شما قربانی بودن این شخصیت را به نحو بسیار ارزشمندی ارائه دادید طوری که آدم کاملا می فهمد که این آدم خودش یک قربانی ست که تلاش دارد این قربانی بودنش را پشت یک چهره قاطع و قدرتمند پنهان کند اما لحظاتی چنان فرو می ریزد که دل بیننده به رحم می آید به خاطر آدمی که چقدر ضعیف و ناتوان هست .
سرور از مریلند : سلام به خانم اسکندری که هنرمندی بسیار خوب هستند و در دونقش متضاد بسیار زیبا ایفای نقش می کنند (در نرگس نقش مثبت و در مرگ تدریجی یک رویا نقش منفی )
توران ار سانفرانسیسکو : سلام به خانم اسکندری که امشب برای من خیلی غنیمت بود دیدن شان. بازی شما به قدری عالی است که (همسرم ) را خیلی عصبانی کرد.
مجری : نظر خودتون درباره ساناز و رویای سفر به غرب چیست ؟
پاسخ : لزوما هر کسی که به سمت و سوی غرب می رود دارای اهدافی هست مثلا افزایش دانش و آگاهی و تجربه اما سریال کمتر به این مسئله اشاره دارد که رفتن به غرب کار اشتباهی است . مسئله هدفی ست که در این سریال دنبال می شد. با آن قشری برخورد می شود که یک سرابی نسبت به امر مهاجرت برای خودشان دارند و گر نه خیلی ها در زندگی این تصمیم را می گیرند و می روند و خیلی هم موفق ترند مسئله ای که ساناز و آن جماعت دارند بحثی است که خیلی گسترده است به عنوان یکسری آدم هایی که باورها و آرمان هایشان دچار شکست شده و با یک باور واهی به اسم مهاجرت دارند زندگی خودشان را در اینجا به بدترین نحوه ممکن می گذرانند ، پناه می برند به الکل ، به روان پریشی و به یک باور واهی به اسم زندگی در غرب .
مجری : بازی خانم سامیه لک به عنوان اولین تجربه بازیگری از نظر شما چگونه بود؟
پاسخ : به نظر من خانم لک با توجه به اینکه بازی اولشان بود، بازی قابل قبولی ارائه دادند ایشان جزو آن دسته از بازیگرانی بودند که گاردشان باز است خیلی پذیرش داشتند و اجازه می دادند که تجارب رد و بدل شود و خدا را شکر می کنم که در گروه بازیگری آقای جیرانی از اساتید بزرگمان آقای توکلی ، خانم سپاه منصور ، خانم طهماسبی تا جوان تر ها اصولا آن روحیه تبادل وجود داشت در بسیاری از کارها آنچه در پشت صحنه اتفاق می افتد ما نتیجه اش را روی صحنه و جلوی دوربین می بینیم . به نظر من یکی از عوامل موفقیت کارهای آقای جیرانی علاوه بر تکنیک های خاص و تخصصی خود ایشان و بقیه دوستان ، فضای پشت صحنه کار است .
سیمین از تورنتو :سلام عرض می کنم خدمت شما و خانم اسکندری که نقش شان را به نحو احسن بازی کردند مرا خیلی عصبانی می کردند ولی در عین عصبانیت خیلی از این خانم خوشم می آمد چقدر این نقش را عالی بازی کردند و توانستند افراد را تحت تاثیر قراردهند یک سوال دارم آیا نقش منفی روی بازیگران اثر می گذارد؟
پاسخ : خوشبختانه من در سن و سالی یا جایگاهی از تجربه واقع شده بودم که سعی می کردم وقتی که نقش ساناز را بازی می کنم کمترین تاثیر را بگذارد ولی از آنجا که هنوز جزو بازیگرانی هستم که به بازیگران حسی معروفند کما بیش واقعا ساناز مرا کمی تحت تاثیر قرار داد به دلیل اینکه فیلمبرداری اینکار یک سال طول کشید و من یک سال با نقش ساناز نفس کشیدم و خیلی با خودم تمرین می کردم که بتوانم عصبیت ساناز را ، اضطراب ها و اختلالات روانیش را از خودم دور کنم ولی در واقع باید طوری نگهش می داشتم که راکورد بازیم را از دست ندهم. فقط نکته ای که خدمتتان می خواستم بگویم این است که من برای بازی کردن نقش ساناز ازدوست روانشناسم آقای بهمنش خیلی کمک گرفتم .
مجری : هر صحبتی با عزیزان بیننده دارید بفرمائید.
پاسخ: خیلی خیلی سپاسگزارم از همه دوستان چون یک وقتی دراین روزگار شتاب و سرعت انقدر آدم احساس تنهایی میکند و احساس از دست دادن، اصولا از سن و سال ، از موقعیت ، از بستگانش، آرمان ها و رویاهایش تنها چیزی که آدم را ترغیب می کند به ادامه ای که پویا تر باشد همین تشویق هاست ، همین احساس دیده شدن هاست، همین صحبتی است که حالا دوستان لطف می کنند و ابراز می کنند من به عنوان کسی که همیشه زندگی با دیگران را اینجوری در واقع نگاه کردم که (درنقش ها) خیلی به دنیا می آیم و می میرم با هر شخصیتی یک رد کوچکی حتی در ذهن بقیه بگذارم، خیلی خیلی خوشحال می شوم ، از لطفتان خیلی ممنونم و همه را به خدای بزرگ می سپارم.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink