بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
مهناز افشار
طبقه بندی الفبایی
الف
 
شرح
مهناز افشار میهمان برنامه شبهای روشن به سوالات مجری برنامه حسین پاکدل پاسخگویی کرده که متن آن را می خوانید:
21/3/1356 در تهران به دنیا آمدم ، در رشته تجربی دیپلم گرفتم و در خانواده ها هم در آن موقع مرسوم بود که فرزند یا در مهندسی یا پزشکی در دانشگاه قبول شود اما بخاطر اختلاف سلیقه من و خانواده در رشته تربیت بدنی قبول شدم بعد از آن متوجه شدم به کارهای فنی خیلی علاقه دارم به همین خاطر رشته تدوین ویدئو را ادامه دادم بعد کم کم آقای راست گفتار که به آنجا را برای کارتدوین مراجعه کردند از من درخواست کردند با آنها در یک کار خود دقیقه ای همکاری کنم و من هم پذیرفتم بعد از آن ایشان مرا به آقای مسعود نوابی معرفی کردند. برای حضور در سریال گمشده ، در آنجا طرح گریم با آقای عبدالله اسکندری بودند که ایشان برای حضور در سینما آقای حسین فرحبخش معرفی کرد. از همانجا حضورحرفه ای من درسینما آغاز شد و حدود یازده یا دوازده سال است که فعالیت بازیگری را ادامه می دهم از کارهای خود راضی هستم چون واقعا برای همه آنها زحمت کشیدم ، ولی چون برون گرا هستم یک مقدار کارهای درونی برایم مشکل است .
از نظر من سینما را به دوقسمت تقسیم می شود یا یک کاری سلیقه ای و حسی است و با آن کار صنعتی و تکنیکی است مثل کارگردانی ، فیلمنامه ، قصه ، بازیگردانی
مجری : خوب با این توضیحات که دادید چند سوال مطرح می کنم که منتظر پاسخ آنها هستم .
تعداد فیلمهایی که بازی کرده اید؟
پاسخ: فکر می کنم با آن تعداد فیلمهایی که هنوز اکران نشده حدود بیست فیلم بازی کرده ام .
با خانم تهمینه میلانی دو فیلم کارکرده ام آتش بس و تسویه حساب که هنوز اکران نشده است با آقای قادری اکواریوم و محاکمه را داشته ام با آقای فریدون جیرانی سالاد فصل را داشته ام .
بازی خانم نیکی کریمی را در فیلم دو زن خیلی بازی خانم هدیه تهرانی را در فیلم شوکران بازی خانم گلشیفته فراهانی در فیلم میم مثل مادر را بازی خانم هانیه توسلی را در شبهای روشن خیلی دوست دارم .
مجری : درمورد دسته بندی دومی که در مورد سینما ارائه کردید آیا تاکنون درزمینه کارگردانی ، تدوین و یا این قبیل کارها ، اقدامی کرده اید؟
یک قصه کوتاه را نوشته بودم که قرارشده بود آنرا بسازم بخاطر آن هم یک سفر به آفریقا جنوبی داشتم قصه در مورد مبارزات و زندگی نلسون ماندلا بود و می خواستم تا یک فیلم کوتاه از زندگی نلسون ماندلا در مورد نژاد پرستی بسازم به جزیره ای که تبعید شده بود و از سلول و زندانی که در آن بود فیلم تهیه کردم اما بدلیل مشغله کاری که دارم هنوز فرصت مونتاژ آنرا پیدا نکرده ام.
مجری : آیا آدم راستگویی هستید؟
پاسخ : متاسفانه بله
مجری : تمام زنان بازیگر را دوست دارید آیا واقعا این مطلب را راست گفتید؟
با یک تعداد از این دوستان که از نزدیک با هم در ارتباط هستیم واقعا دوستشان دارم .
با هیچ یک مشکل نداشتم
مجری : آنها هم شما را دوست دارند؟
پاسخ : حتما دوست دارند چون دوست داشتن همیشه دو طرفه بوده است.
سوال : آیا فکر می کنید قدرت این را دارید که آرزوهای خود را برآورده کنید؟
پاسخ : نمی دانم اما همینقدر می دانم که به آن دسته از آنها نزدیک هستم که اگر اراده کنند چیزی را بدست آوردند و همانطور هم بشود . اگر بعضی وقتها هم کمی تعلل و تعمق می کنم این بدین خاطر است که آن چیز زیاد جدی نیست اگر برایم جدی باشد حتما به آن خواسته می رسم .
سوال : شما تعداد فیلمهای زیادی بازی کرده اید اما فکر می کنم هنوز موفق نشده اید یک نقش ناب ایرانی را بازی کنید؟ درست نمی گویم.
بله درست می گوئید هنوز فرصت آن برایم پیش نیامده خودم خیلی دوست دارم و علاقمندم حتی این اواخر به خانم میلانی گفتم دوست دارم نقشی را بازی کنم که بعد از اینکه در آن نقش کات دادند از شیرینی و لذت آن نقش وقتی به خانه رفتم تا صبح خوابم نبرد من خودم خیلی منتظر این اتفاق هستم اما بضاعت سینما ایران هم این اجازه را نمی دهد اما به هر حال مشتاقانه منتظر یک همچین روزی هستم
مجری : یک مقدار در مورد آن تاتری که بازی کردید برایمان بگوئید؟
پاسخ: بله یک تئاتری بازی کردم اما یک آقایی بودند در آنجا به اسم آقای پاکدل(منظور خانم افشار مجری برنامه شب های روشن بود) بعنوان مسئول بازبینی و آن کار را رد کردند با کمال بی رحمی ، از همان زمان ذوق من در تاتر کورشد و دیگر به سمت تاتر نرفتم .
خود شما آن کار را رد کردید حالا شما توضیح دهید چرا آن کار را رد کردید
مجری : بخاطر اینکه کاربسیار ضعیفی بود
میهمان : واقعا
مجری : البته بازی شما نه منظورم اصل کار بود متن بسیار ضعیفی داشت متن آن به نظرم متن کپی بود
مهمان : البته متن مال خانم چیستا یثربی بود
مجری : البته فرقی نمی کند مال چه کسی باشد خود متن خیلی ضعیف بود اجراها هم به همان نسبت ضعیف بود و دوبار هم اجرا گردید.
مجری : یکی از ویژگی های هنر برای توسعه این نیست که فقط کارهای خوب اجرا شود این است که کارهای بدهم اجراء نشود این خیلی سخت و مهم است و ماخیلی تلاش کردیم این امر اتفاق بیفتد اما وقتی بحث حرفه ای پیش می آید دیگر ما نباید باهم تعارف داشته باشیم اما از همه اینها گذشته شما خیلی غیرت نشان دادید در اجرای آن نقش معلوم بود .
خیلی زحمت کشیدید و در اجرای آن نقش تلاش کردید.
پاسخ : بله من با وجود اینکه سرما هم خورده بودم و خیلی استرس و اضطراب هم داشتم اما با این وجود خیلی سعی کردم نقش خود را خوب ایفا کنم
مجری : شما فکر می کنید چقدر لازم است یک بازیگر در صحنه تاتر ظاهر شود؟
پاسخ : بسیار زیاد ولی آن چیزی که خیلی مهم است آن اعتماد به نفس است که من در خودم آنرا نمی بینم خیلی از دوستان تماس می گیرند و پیشنهاد کار تئاتر می دهند من بسیار خوشحال می شوم و از آنها سپاسگذاری می کنم اما همیشه از این می ترسم که که اگز روزی تاتری بازی کنم در مقابل تماشاچی ها ، بعد از اجراء آن تاتر اگر تماشاگران به سراغ من بیایند بگویند شما همان بهتر است کار بازیگری در سینما را ادامه دهی و دیگر کار اجرا در تاتر نکنی سرم را روی زمین می گذارم و از ته دل گریه خواهم کرد نیست که هنوز به آن اعتماد به نفس نرسیده ام که در مقابل تماشاگران روی صحنه ظاهر شوم
مجری : فیلم کما را خودتان دوست دارید.
پاسخ : بله همان زمان هم با استقبال بی نظیری روبرو شد ومردم خیلی استقبال کردند البته مجموعه کارهایی که من انجام داده ام کارهای سهل و آسانی بوده است در اتومبیل ، در آپارتمان و هنوز در گیر کارهای سریال و کارهای تاریخی نشده ام که نیاز به رفتن در فضای باز کوه ، دشت و بیابان دارد.
مجری : بازی درمقابل امین حیایی برای شما سخت نبود؟
پاسخ : ایشان فرد خیلی با استعدادی هستند و اقعا در آن شکی نیست ایشان در عین حال که حالت خیلی طنزی دارند اما در حین کار کاملا جدی هستند.
مجری : آیا اهل مطالعه هم هستید ؟ چه کتابهایی را مطالعه می کنید؟
پاسخ : بله من مطالعه می کنم چون به رشته های فنی علاقه زیاد دارم کتابهایی در زمینه نور صدا و تصویر را خیلی مطالعه می کنم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink