بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
مریم سلطانی
طبقه بندی الفبایی
س
 
شرح
حسن جوهرچی مجری برنامه چشم انداز میزبان دوتن از بازیگران سریال سه در چهار بود .
مریم سلطانی و آناهیتا افشار دراین برنامه به سوالات مجری و بینندگان پاسخ گفتند که متن آن در پی می آید:
سوال : از کجا شروع کردید آیا این شروع از تئاتر بود یا مستقیما وارد عرصه تلویزیون و فیلم شدید ؟
پاسخ : من رشته تحصیلی ام مدیریت دولتی بود و اصلا ارتباطی به بازیگری نداشت اما یک دوره بازیگری را نزد خانم رویا افشار و استاد سمندریان گذراندم اولین کارم در سریال کلانتر یک بود که نقش همسر آقای ایرج نوذری را بازی کردم و در آن 13 قسمت بازیگر ثابت سریال بودم و بعد از ادامه کارهای دیگری هم انجام دادم
خانم مهناز افشار شما چطور ؟
پاسخ : من اولین بار که رفتم روی سن 9 سال داشتم از تئاتر شروع کردم و اولین کار تصویری ام در سال 1382 بود سریال متهم گریخت به کارگردانی آقای رضا عطاران که نقش همسر آقای عطاران را بازی کردم
خانم سلطانی تاکنون چند سریال و فیلم سینمایی بازی کرده اید؟
پاسخ : در سینما زن ها فرشته اند و سربلند که به تازگی اکران شده است در تلویزیون هم کلانتر یک ، کلانتر 2 ، یکی مثل من ، روزگار قریب و مختار که هنوز پخش نشده است .
خانم افشار شما کار سینمایی کرده اید ؟
پاسخ : نه خیر متاسفانه .
خانم سلطانی سالن های سینمایی ما خیلی خالی شده است یک بخش این مسئله برمی گردد به مسئله فیلمنامه ها. چون در این اواخر شاهد فیلمنامه های ضعیفی در سینما هستیم و یک بخش آن برمی گردد به جذابیت تولید تلویزیونی چه سریال و چه تله فیلم ها این جذابیت باعث شده تا مردم کمتر در سالن سینماها حضور پیدا کنند نظر شما چیست ؟
پاسخ : بله شما کاملا درست گفتید الان متاسفانه فیلمنامه های خوبی وجود ندارد و از طرفی بدلیل جذابیت فیلم و سریالهای تلویزیونی باعث شده تا سالن های سینما از جمعیت شود و مردم ترجیح می دهند در کنار اعضاء خانواده و در خانه خود به تماشای سریال های تلویزیونی بنشیند . مردم وقت و هزینه صرف دیدن در سینما نمی کنند در حال حاضر ما در سال یکی دو فیلمنامه خوب بیشتر نداریم .
خانم افشار نظر شما چیست شما فکر می کنید سطح تولیدات تلویزیونی در حال حاضر کجاست ؟
پاسخ : قطعا در تلویزیون خیلی بهتر است چون در تلویزیون یک سریال مثلا در بیست قسمت تولید می شود . دست نویسنده فیلمنامه به خاطر طولانی بودن زمان ، بازاست اما در سینما نویسنده باید تمام منظور و مقصود و حرف خود را در نود دقیقه بازگویی کند. به همین دلیل ، ممکن است کیفیت فدای کمیت کار شود و فیلم حرف و منظور خود را به شکل جذاب بازگو نکرده و مخاطب ناراضی از سالن سینما بیرون رود.
در سریال اگر داستان جذابیت داشته باشد مخاطب را منتظر می گذارد و به نوعی مخاطب داستان را در هفته بعد دنبال می کند و از طرفی نویسنده هم در 26 قسمت ، فرصت مانور در داستان داشته و می تواند آن را جذاب نماید.
خانم سلطانی چی شد که بعد از این همه کارهای جدی یک باره در یک سریال طنز ظاهر شدید؟
پاسخ : این اصرار خانواده من بود و آنها خیلی به من اصرار می کردند که این آرزوی مار را برآورده کن. از این کاری که انجام دادم خیلی راضی هستم و اگر بازهم موقعیت پیش بیاید حتما قبول خواهم کرد.
در مورد تفاوت های کار جدی و طنز برایمان بگویید؟
پاسخ : این مسئله برمی گردد به حس و دیالوگ هایی که رد و بدل می شود و تفاوت زیادی در آن وجود ندارد چون کار طنز یک حالت بیرونی و سادگی دارد.زیاد به شخصیتهای پیچیده نزدیک نمی شود و شما نقش را به سادگی بازی می کنید از طرفی هم مردم خیلی استقبال می کنند و دوست دارند سریالها و فیلم های طنز و کمدی ببینند. معمولا در کارهای طنز راحت تر حرف می زند و دست بازیگر در کار طنز باز است.
خانم افشار شما چطور؟ شما چه تفاوتهایی در کار طنز و جدی می بینید؟
تفاوتی در آن نمی بینم . بازی در طنز به نوعی رئال بیرونی تر در عین حال سخت تر است . در کار طنز فضا خیلی صمیمی است به طوری که در سریال سه در چهار فکر می کردم خانم شهره لرستانی مادر شوهر واقعی من است . بازیگران در این سریال ادا در نمی آوردند و کاملا رئال بازی میکردند .
در سریال "سه در چهار " یک اتفاقی که افتاده این است که دونسل در کنار هم بازی می کنند از یک طرف آقای محمد کاسبی و خانم شهره لرستانی و آقای مهران رجبی و از طرفی شما جوانها ، خانم افشار ، آقای علی صادقی ، این بالانس بین دونسل چگونه رخ داده آیا خود شما بازیگران این را بوجود آوردید یا توسط کارگردان و مجموعه عوامل بوجود آمده است ؟
پاسخ : در اول کار ، فیلمنامه خیلی نقش داشت چون بسیار ساده و روان نوشته شده بود و من به راحتی توانستم با آن ارتباط برقرار کنـم و بعد از آن راهنمایی های کارگردان خیلی موثر بود . ما خیلی خوشحال هستیم که در کنار خانم لرستانی و آقای کاسبی نقش آفرینی کردیم و از آنها چیزهای زیادی یاد گرفتیم .
خانم افشار شما چطور کارکردن در کنار افرادی که سن شان از شما بیشتر است چگونه بود؟
پاسخ : قطعا خیلی خوب بود . به نقش من خیلی کمک کردند . یک ویژگی در کار ما این بود که در کار مقابل هم بی دریغ بودیم و بجا و به موقع به هم کمک می کردیم و پیشنهاد می دادیم مثلا خانم لرستانی در این کار خیلی به من کمک و راهنمایی کردند .
خانم سلطانی آیا در هنگام بازی در این سریال به این فکر می کردید که ممکن است یکروزی این سریال در خارج از کشور پخش شود و مخاطبان زیادی هم داشته باشد با توجه به اینکه در خارج از کشور سریالها و فیلمهای جذاب دیگری هم پخش می شود؟
پاسخ : نه اما بعد از سریال قلب به کارگردانی آقای تکاور من به شبکه جهانی جام جم دعوت و متوجه شدم که این سریال توجه مخاطبان خارج از کشور را به خود جلب کرده است .
خانم افشار شما چطور ؟
پاسخ : برای من خیلی جالب است که دوستان در خارج از کشور سریالهای ما را تما شا می کنند و مورد توجه آنهاست حتی اقوام خودما در خارج از کشور تماس می گیرند و می گویند اینجا سریال های ایرانی خیلی طرفدار دارد و خیلی ها تما شا می کنند .
خانم سلطانی نظرتان در مورد آقای مجید صالحی چیست ؟ چون ما ایشان را بیشتر بعنوان بازیگر می شناسیم و فکر می کنم این اولین کار جدی ایشان در مقام کارگردانی بود .
پاسخ : من قبلا سابقه همکاری با ایشان را نداشتم بنظر من ایشان جوان،پرذوق و پر انرژی بودند خیلی انرژی به بازیگر می دادند و فضا را خیلی صمیمی کرده بودند. با توجه به محدودیت جا و مکان در هنگام بازی ، برخورد ایشان و انرزی که منتقل می کردند باعث می شد مشکلات را زیاد حس نکنیم با توجه به اینکه هوا خیلی سرد بود .
فکر می کنم این حالت به خاطر این بود که خودشان قبلا بازیگر بودند و شرایط را به خوبی در می کردند و درکل برای این که جو صمیمی ایجاد کنند دست به هرکاری می زند .
خانم افشار کارگردانی که قبلا خودش کار بازیگری کرده با کارگردانی که این طور نبوده چقدر تفاوت دارد؟
پاسخ : فکر می کنم کارگردانی که خودش قبلا کاربازیگری کرده بهتر می تواند با بازیگران ارتباط برقرار برقرار کند شرایط را بهتر درک می کند چون من قبلا در سریال ترش و شیرین در کنار آقای مجید صالحی بازی کردم در این سریال هم به عینه دیدم ایشان در مقام کارگردانی هم به اندازه بازیگری خیلی توانا و پر انرژی ظاهر شدند . اگر قرار باشد مثلا پنجاه نفری یک جا جمع شوند و همه هم دارای علایق و سلایق مختلف باشند ، یک کارگردان بیاید و یک هماهنگی در این گروه بوجود آورد که باعث نارضایتی نشود فکر می کنم این کار خیلی سخت و مشکل است و این کار را آقای صالحی به نحوه مطلوبی انجام دادند .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink