بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
دکتر محمود عزیزی
طبقه بندی الفبایی
ع
 
شرح
دکتر محمود عزیزی استاد دانشگاه و استاد تئاتر کشورمان مهمان برنامه شب های روشن رو در روی حسین پاکدل مجری برنامه سوالهای وی را پاسخ گفت :
مجری : یک بیوگرافی از خودتان اعلام نمایید .

پاسخ : در محله نظام آباد امروزی کنار مسجد صفـا و در خانه بدنیا آمدم که الان آن خانه به گاراژ تبدیل شده است اگر بخواهید بدانید بچه کجا هستم باید بگویم بچه پل چوبی هستم .
بخاطر وجود پدر و مادرم و یک سری موقعیت ها این شانس را پیدا کردم که از زمان کودکی با مقوله تاتر و نمایش آشنایی پیدا کنم مثل اولین تئاتر عروسکی و تخت حوضی که در دوران کودکی در مجلس عروسی دیدم و تعزیه ای که در محله ما به اجرا در آمده. یک روزی هم تصمیم گرفتم به دلایلی در ایران نباشم. و بعد سر از پاریس در آوردم در آنجا لیسانس و فوق لیسانس تخصصی و دکترا و بعد درجریان اجرای تئاتر مدارس قرار گرفتم و بعد بعنوان مسئول هنری تئاتر لاله زار انتخاب شدم اما فعالیت های خودم در تئاتر نصـر بود.
مجری : دکتر به عنوان کارگردان و نویسنده تئاتر حضور شما همیشه جدی بوده است ، تئاتر را از چه موقع شروع کردید؟

پاسخ : بعضی ها می گویند از زمان آغاز تولد از همان زمانی که فرد قادر است تصویری از زندگی را به خاطر بسپارد و آنرا تقلید نماید.
مجری : چه سالی رفتید به فرانسه ؟
ج: سال 1346
مجری: چه مدت در آنجا بودید؟
ج: تا سال 1357 که انقلاب شد نزدیک به ده سال.
مجری : درفرانسه چه کار می کردید ؟
ج: هر کاری که بتواند یک آدم نابالغ ذهنی مثل من انجام دهد.
مجری : چه درسی در آنجا خواندید ؟
ج: تئاتر
مجری : دارای چه مدرکی هستید؟
ج: آخرین مدرک من دکترا در زمینه تئاتر با عنوان زیبا شناختی و تکنیک تئاتر است.
مجری : چه حسی در مورد افراد با استعدادی که به تئاتر معرفی کردید دارید؟
پاسخ : خوشحالم از اینکه فکر می کنم امکاناتی برای آنها بوجود آمد تا بتوانند در سایه خانواده تاتر توانایی و استعداد های خودشان را نشان دهند و این خود یک لذت عظیمی است.
مجری : درمورد جشنواره دانشگاهی تئاتر توضیح دهید با توجه به اینکه در آنجا بعنوان استاد مشاور جشنواره در کنار بچه ها بودید ؟

جواب : ما حدود 17 جشنواره دانشجویی برگزار کرده ایم و خیلی ازبزرگان فعلی تئاتر فرزندان همان جشنواره تئاتر دانشجویی هستند. به هر حال ما در آن زمان تشکیلاتی بدین گونه نداشتیم که فعالیت های دانشجویی را دریک چهارچوب نشان دهد و جهاد دانشگاهی یکی از اقدامات ماندگارش برگزاری همین جشنواره ها بود سپس فرصتی پیش آمد تا اساتید دانشگاه جمع شوند و اساسنامه ای را تحت عنوان کانون دانشگاهیان بنویسند و جشنواره تئاتر دانشجویی بدین گونه تاسیس شد . این نهاد دانشجویی است، دبیر آن و انتخاب دانشجویان با این نهاد است . ماحصل این جشنواره تئاتر دانشجویی کار خود دانشجویان است و الان جمعیت تئاتر دانشجویی خیلی زیاد شده و این باعث افتخار است که عصر حاصر که همه بدنبال شهرت و کسب مال هستند اینگونه اینها در حال فعالیت هستند جوانهای ما دوستدار معرفت و شناخت و آگاهی هستند این در نوع خود یک پدیده است.
مجری: درمراسم بیست و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر از مقام آقای دکتر محمود عزیزی تجلیل به عمل آمد.
آقای عزیزی کارگردانی می کند،بازیگری می کند، نویسندگی می کند، ترجمه می کند و مشاوره هم می دهد و درضمن معلم نیز هست کدامیک از آنها را بیشتر دوست دارید؟
پاسخ : شما بهتر از هرکس دیگر می دانی اولین آموزشگاه کلاس بازیگری را من میخواستم دایر کنم و بیشتر به کار گردانی علاقه داشتم چون مثل یک کلاس درس و معلمی است در واقع یک کلاس درس علمی است به هر جهت همانطور که در بهداشت می گویند پیشگیری بهتر از درمان است تئاتر نیز مانند بهداشت برای بهبود رفتارها دریک جامعه است . یک سری لوازم و ابزارش ، تئاتر ، موسیقی ، ادبیات و سینما لازم است وجود داشته باشد که این ابزار و لوازم به واقع انسان ساز است .

برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink