بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
رامبد جوان
طبقه بندی الفبایی
ج
 
شرح
مهمان این هفته برنامه چشم انداز ، رامبد جوان بود . وی از سال 69 فعالیت خود را در زمینه بازیگری آغاز کرده اما از سال 72 به صورت حرفه ای کار خود را ادامه داده است سریالهایی که نقش آفرینی کرده عبارتند از نوعی دیگر ، خانه سبز ، کت جادویی ، ولایت عشق و در فیلم های سینمایی پشت دیوار شب ، کمکم کن ، سیندرلا ، صورتی ، مگس ، سوغات فرنگ ، مومیایی 3 ، عصرجادویی، جعبه موسیقی و مصاحبه ایفای نقش کرده است. فیلم ها و مجموعه هایی که کارگردانی آن را به عهده داشته اسپاگتی در هشت دقیقه ، مجموعه پر مخاطب گمگشته که درزمان خود خبلی عالی بود و درحال حاضر نیز سریال نشانی با بازی ا و از شبکه جهانی جام جم درحال پخش است.وی به پرسش های زیر در برنامه چشم انداز پاسخ گفته است :
س: یازده قسمت از سریال نشانی از جام جم پخش شده است .می خواستم بدانم داستان نشانی چگونه شکل گرفت؟
ج: طرح و سناریو این مجموعه مربوط به آقای مجید اوجی تهیه کننده این سریال است که توسط خانم فلورا سام که نویسنده و یکی از بازیگران این سریال بودند سه سال پیش نوشته می شود و در شبکه های مختلف گردانده می شود اما به دلائلی به مرحله تولید نمی رسد تا اینکه در زمان آقای فرجی مدیر شبکه دو سیما با تولید آن موافقت می شود ،در تابستان سال گذشته اولین بار کار گردانی این طرح را به من پیشنهاد دادند اما چون سرکار دیگری بودم قرار شد آرش معیریان این کار را انجام دهد تا اینکه برای ایشان سفری پیش آمد و چون سفرش طولانی شد و دیگر نمی توانست درخدمت این پروژه باشد مجددا این کار به من پیشنهاد شد ومن چون وقتم آزاد بود قبول کردم. این کار مناسبتی نوشته نشده بود و اصلا به من نگفته بودند که قرار است برای تعطیلات عید پخش شود .
خانم نازنین از کالیفرنیا: با تشکر از بازی شما از خانه سبز تا نشانی امیدوارم روز به روز کارهای بهتری از شما ببینم .
س: بعد از اینکه فیلمنامه را خواندید ، احساس کردید این کار را دوست دارید ؟
ج: بله ، این کار یک کار اجباری نبود من اینکار را دوست داشتم بعد از مدتها پشت دوربین می رفتم خیلی با انرژِی وارد اینکار شدم چون در مقام کارگردان وارد این عرصه شدم سناریو را خواندم و سناریو آن جذابیت را داشت که آن را قبول کنم. و آقای اوجی هم تهیه کننده خیلی خوبی هستند کل گروه از کار درکنار هم لذت می بردند.
من بشدت به حضور بازیگران معتبر و بسیار خوب و در کنار هم معتقد هستم ایشان بازیگران و شرایط خوبی را برای کارگردان فراهم می کنند.
خانم سیمین از کالیفرنیا ، خانم مرضیه از دالاس : ما افتخار می کنیم به وجود شما از همه کارهای شما واقعا لذت می بریم آیا شما درایران کلاس بازیگری هم دارید؟
خیر من شخصا کلاس بازیگری ندارم اما تجربه این کار را دریک دوره کوتاه مدت هشت یا نه ماهه در آموزشگاه آقای مسعود کیمیایی و یک آموزشگاه بنام چهره های ماندگار دارم دوبار موفق شدم بروم و کار تدریس را انجام دهم و تجربیات و دانش و انچه را که از بازیگری می فهمیدم دراختیار دوستان گذاشتم البته در آینده قصد چنین کاری را ندارم.
خانم بیتا از ونکوور : فقط سپاسگزاری کنم از کارهای شما از خانه سبز تا کار آخرشما نشانی

س: زمانی که مجموعه گمگشته را کارگردانی کردید من فکر می کردم ازآن زمان کارگردانی را پیوسته دنبال می کنید اما این اتفاق نیفتاد؟ نمی دانم این بخاطر کار بازیگری بود که این فرصت را به شما نداد یا دلیل دیگری داشت ؟
ج:نه نمی دانم چرا این اتفاق می افتد نمی دانم چرا هر کاری را می سازم در بازیگری شکوفا می شوم ولی خیلی جدی اگر بخواهم بگویم این است که وقتی یک کار گروهی انجام می شود که من در آن کارگردانی را به عهده دارم و این تلاش گروهی باعث جلب نظر بینندگان قرار می گیرد سعی می کنم از آن فاصله بگیرم برخلاف نظر بعضی ها که معتقد هستند بعد از یک کار موفق باید کارهای بعدی یکی پس از دیگری ساخته شود من به نقطه مقابل آن اعتقاد دارم و سعی می کنم از آن فاصله بگیرم من مثل بعضی ها نیستم که مدام و پشت سرهم کار می کنند که مثلا کارکرده باشند و معتقدم باید یک کار ساخته شود که مورد توجه همه بینندگان قرارگیرد وقتی انسان تند تند کار می کند و پشت سرهم فیلم و سریال تولید می کند یواش یواش برای خود آدم هم آن حساسیت ها از بین می رود ، باید به خودت فرصت بدهی و از بیرون به خودت نگاه کنی تا یکنواختی در کارهایت بوجود نیاید.
آقای نیما از تورنتو: واقعا تشکر می کنم از هر سریال که شما در آن بودبد کت جادویی ، خانه سبز ، سریال نشانی از آنها لذت بردم امیدوارم کارهایتان را همچنان ادامه دهید .
خانم فیروزه از تورنتو: کلی از خاطرات جوانی ما با دیدنتان زنده شد شما هم بازیگر خوب و هم کارگردان خوبی هستید امیدوارم کارهایتان را به همین صورت و بیشتر ادامه دهید.
اولین باری که روی سن رفتم و بازی کردم در سال 70 بود دوران دبیرستان اصلا اضطراب نداشتم هنوزم که هنوزه وقتی کار می کنم اصلا اضطراب ندارم مثل اینکه اصلا این اضطراب در من کار نمی کند .
اما خیلی شنیده ام آدم های با هوش که درزمینه تولید کار می کنند همیشه این اضطراب و استرس را به همراه دارند.
و این اضطراب و استرس باعث می شود تلاش بیشتر و بهتری در کار انجام دهند دقت بیشتری بکنند و این باعث می شود که نگران باشند که خراب نکنند
خانم ندا از ونکوور : آقای رامبد جوان اسم فامیلی شما جوان است هروقت شما را می بینم جوان هستید با اینکه حدود دوازده سال از پخش سریال خانه سبز می کذارد و شما در آنجا بودید الان نیز پس از گذشت دوازده سال همچنان جوان باقی مانده اید و خیلی خوشحال هستیم و امیدواریم کارهای بیشتر و بهتری را از شما ببینم.
س: آیا شما می توانید فیلم طنزی بسازید درمورد ایرانیانی که خارج از کشور زندگی می کنند؟
ج: بله شما درهمین سریال "نشانی " اگر دقت کرده باشید یکنفر که خارج از کشور زندگی می کرده و به ایران می آید و درست هم نمی تواند فارسی صحبت کنند گاهی اوقات فضای طنز را بوجود می آورد.
مجری : البته یک کار برای شبکه جهانی جام جم تولید کردند امیر آقایی هم در آن بازی می کردند و آقای رامبد جوان بعنوان تهیه کننده این برنامه بودند.
ج: بله بله من هم خیلی علاقمند هستم برای عزیزان ایرانی خارج از کشور در شبکه جهانی جام جم برنامه و فیلم بسازم
خانم آزیتا از ونکوور : با تشکر از سریال نشانی واقعا عوامل و بازیگران این سریال خصوصا خود شما خیلی زیبا بازی کردید .
آقای رحیمی از تورنتو دو تا سوال داشتم ، یکی اینکه با این روحیه شادی که شما دارید هنرپیشگان و بقیه عوامل سرصحنه چگونه از شما حساب می برند؟
ج: مگر حتما باید بداخلاقی کنم که آنها حرف مرا گوش دهند اما اصولا سعی می کنم هنرپیشگان حرف گوش کنی را انتخاب کنم حتما نباید بداخلاق باشم اما جاهایی که لازم باشد جدی باشم حتما جدی هستم و این را کار کرده ام .
سوال دیگر اینکه ؛ کارکردن با آقای داود رشیدی که خودش ختم بازیگری است مشکل نیست ؟ منظورم اینست که کسی که 40 یا 50 سال دراین کار فعالیت می کند وقتی در فیلمی قرار است بازی کند که شما کارگردان آن هستید و 15 سال سابقه این کار را دارید آیا سر صحنه حرف و ایده های آنان تاثیری در روند کارگردانی شما دارد یا خیر؟
پاسخ : تعداد بازیگران این سریال زیاد بودند اما تعدادی از آنان مانند آقای داوود رشیدی ، آقای پرویز پورحسینی، خانم پروانه معصومی ، آقای پورصمیمی که استاد ما هستند. معنی بازیگری و مفهوم کارگروهی را می دانند به ماهم یاد می دهند .
یک بازیگر در نهایت در اختیار راوی قصه است و راوی قصه هم کسی نیست جز کارگردان.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink