بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
حامد کمیلی
طبقه بندی الفبایی
ك
 
شرح
حامد کمیلی میهمان برنامه چشم انداز ، به پرسش های مجری برنامه به شرح زیر پاسخ گفت :
س: شما مدرک لیسانس کامپیوتر دارید قطعا این سوال برای بینندگان به وجود می آید که چطور وارد عرصه فیلم و سینما شدید؟
ج: من ابتدا کارم را با نوشتن شروع کردم خیلی علاقه به نوشتن داشتم و یک چیزهایی برای دل خودم می نوشتم و این باعث می شد یک رابطه تنگاتنگ با بازیگری داشته باشم تا اینکه درمقطع دبیرستان یک نمایشنامه ای را نوشتم و رفتم با مسئولین صحبت کردم که ببینم می شود آنرا ساخت یا نه ؟ یکی از کارگردانان بنام فریدون خسروی به من گفت درصورتی این کار را می سازم که قول بدهی در اولین فیلم من بازی کنی این بهترین چیزی بود که تا آن لحظه شنیده بودم . این ورود من به تئاتر و دنیای بازیگری بود و بعد از آن درگیر کارشدم و نزدیک به هشت سال تئاتر کار کردم . وقتی فرق بین هنرپیشه و هنرمند را از زبان استادم شنیدم که گفت هنرپیشه برای کسب معاش و درآمد آن کار را انتخاب کرده اما هنرمند بخاطر عشقی که به آن کار دارد آن را پذیرفته امیدواری بیشتری پیدا کردم و به خاطر عشق و علاقه ای که به بازیگری داشتم توانستم درآن موفق شوم و همیشه سعی کردم فیلم یا تئاتری را بازی کنم که آنرا دوست داشته باشم.
س: پس لیسانس کامپیوتر و درسی که خوانده اید چه می شود؟
ج: آن تحصیلات در زمان و مقطعی خاص بوده الان من درگیر این کارهستم شاید زمانی درمقطعی دیگر لازم باشد به کار کامپیتر هم بپردازم .
س: یکی از ویژگی های ارزشی شما این است که کار تئاتر را هم پشت سر گذاشته اید چون کارتئاتر یک نوع ریاضت و سختی خاص خود را دارد که پشت سرگذاشتن آن به انسان نوعی صبوری می دهد بعد از آن درفیلم یا سریالی بازی کردن خیلی راحت تر خواهد بود ، باذکر این مقدمه طولانی بپرسم ،
چگونه وارد یک نقش می شوید خصوصا وقتی آن نقش با شخصیت شما تعارض هم داشته باشد به طور مثال نقشی که درسریال اغماء بازی کردید به عنوان شیطان ؟
ج: یکی از چیزهایی که در تئاتر یاد گرفتم این بود که همواره با نقش ها زندگی کنم نقش ها به من زندگی چندگانه می دهد. البته من هنوز یک بازیگر حرفه ای نشده ام که بتوانم چند نقش را در آن واحد ایفا کنم و معمولا کمتر اتفاق می افتد دریک نقش مدت زمان زیادی بمانم به حقیقت می توانم بگویم سریال اغماءیکی از سخترین دوره های کاری زندگی من بود چون به هرحال من اولین بار بود که در سریالی بازی می کردم که در ماه مبارک رمضان پخش می شد خودش ریسک خیلی بالایی بود به خصوص اینکه باید نقشی را هم بازی می کردم که یک پیش زمینه بیرونی از آن درجامعه وجود نداشت و شما باید کاملا خودت شخصیت شیطان را خلق می کردی . نقش های دیگر به گونه ای است که با الهاماتی که از بیرون می گیرد و آن چه درون انسان است تلفیق می شود و آن شخصیت را به وجود می آورد اما درمورد اغماء این حالت وجود نداشت و ما باید شیطان را تصور می کردیم و آن را بوجود می آوردیم و پرورش می دادیم تا جایی که تماشاگر آنرا بپذیرد و با آن همزاد پنداری کند. یکی از سخت ترین دوران زندگی ام دوران پیش تولید بود و واقعا تلاش کردم بتوانم با شیطان ارتباط برقرار کنم بتوانم حسش کنم و آن را بفهمم و در این دوران، زندگی من درحال بهم ریختن بود و زندگی عجیب و غریبی داشتم.
خانم شهین از تگزاس : با تشکر از ایشان چرا درسریالها نفش منفی بازی می کنند با توجه به این که با شخصیت ایشان زیاد جور نیست ؟ چرا نقش های مثبت بازی نمی کنند و همیشه درفیلم نقش خلافکار را بازی می کنند؟
س: خانم سهیلا از کالیفرنیا از بازی های شما خیلی لذت می برم مانند پرواز در حباب و اغماء ،شما فکر می کنید چرا در جامعه هنری ایرانی بعضی ها به نوعی شانس با آن ها یار بوده و وارد عرصه هنر شده اند و بازی آنها معمولا باعث می شود تا کسانی که واقعا دراین عرصه زحمت کشیدند زحماتشان به چشم نیاید؟
ج: همیشه معتقد بوده ام که دراین دنیا کسی نمی تواند جای کس دیگر را تنگ کند یا جای کس دیگر را به خود اختصاص دهد.حتی اگر همه مثل هم بشوند به اندازه هرکس جا هست به اندازه هرکس سهمی هست و این که هرکسی به چه دلیل و عنوانی و چرا و به چه شکلی وارد این عرصه شده مهم نیست مهم این است وقتی وارد این عرصه شد چگونه بتواند خود را نگه دارد چون معتقد هستم وارد شدن به عرصه فیلم و سینما سخت نیست این مهم است که بتوان در این فضا باقی ماند.
خانم آزیتا از ونکوور : از بازی خوب شما در سریال پیامک از دیار باقی که نقش کمدی در آن داشتید تشکر می کنم .
توضیح مجری : البته ایشان در سریال " به دنیا بگویید بایستد" و سریال " اغمــاء " هم نقش مثبت و هم نقش منفی ایفا کرد که این نشان دهنده اقتدارشان در فن بازیگری است و این درست نیست که ما بازیگران را با نقش هایشان ببینیم .
ج: من همواره در بین نقش ها به دنبال نقشهایی بودم که کمتر دیده شده اند و اصولا نقش های منفی بیشتر از نقش های دیگر جای کار دارند نقش های مثبت،نقش های تعریف شده ای هستند باید شخص درمحدوده خطوط تعریف شده ای حرکت کند و جای مانور کمتری دارد. در نقش های منفی به واسطه منفی بودن دست بازیگر باز است تا به آن خلاقیت قوی تری برسد و شکل جدیدی را خلق کند. همواره دوست دارم نقش هایی بازی کنم که با شخصیت خودم فاصله بیشتری دارد مثلا نقش الیاس در سریال اغماء، هر چند درسریال" به دنیا بگویید بایستد" نقش مثبت داشتم که بهرحال معتقدم هنرمند باید نقش مثبت هم بازی کند. یا درسریال" پیامک از دیار باقی" نقش حامد یک نقش مثبت بود درست است که تازه از زندان آزاد شده بود اما آن زندان رفتن هم ناخواسته و به دلایلی اتفاق افتاده بود.
آقای علی از انگلستان: با تشکر از بازی شما مخصوصا در سریال پیامک از دیار باقی شما کجا متولد شده اید ؟
ج : متولد اصفهان هستم
خانم نازی از ونکوور : واقعا بی نظیر بازی کردند انشاالله موفق باشند آخر سریال پیامک از دیار باقی چگونه تمام می شود؟
خانم نسیم از کالیفرنیا: بی نهایت به بازی ایشان علاقه دارم و این بخاطر تفاوت بازی های ایشان است که خیلی قوی است امیدوارم همیشه موفق باشند و در کالیفرنیا خیلی طرفدار دارند.
خانم هدی از شیکاگو : با سلام خدمت شما و آقای حامد کمیلی شخصیت ایشان را خیلی دوست داریم هم خودم و هم خانواده ام و با تشکر از اینکه ایشان را دعوت کردید.
خانم مهسا از کانادا : با تشکر از بازی ایشان یک انتقاد دارم شما که جوان هستید و وارد این عرصه شده اید با این بازی خوب چرا فیلمنامه ها و سناریوها عقب گرد می کنند ؟ مثلا درهمین سریال آخری که بازی کردید خیلی خوب ایفای نقش کردید اما این موضوع دوزنه بودن آقایان بد آموزی داشت . با ساخت این فیلم ها نشان می دهید که یک چنین فرهنگی در ایران هست و به نوعی وجهه قانونی به آن می دهید . شما در این سریال بازی کردید و سراسر دنیا دارند آن را نگاه می کنند وشما این مسئله را عادی جلوه می دهید .در آن به وضوح نشان دادید که این دو خانم بدون هیچ مشکلی می توانند درکنار آن پیرمرد با هم زندگی کنند من از شما خواهش می کنم قبل از بازی در یک سریال فیلمنامه را بخوانید و به آن قسمت اعتراض کنید و بگویید تا اینجای داستان درست است و در ادامه به بی راهه رفته اید و از این جا به بعد داستان مشکل دارد و باید تغییر کند. آقایان با دیدن این سریال خیلی خوشحال می شوند و این حق را برای خود می دانند که دو زن داشته باشند.
ج: اولا اینکه این سریال یک سریال طنز بود و ما نگاه طنز به این قضیه داشتیم و ثانیا دراین سریال برخورد منفی با کسانی که احیانا دو زن دارند شد. یک آدم کلاهبرداری می آید دوزن می گیرد بدون اینکه هیچ کدام از وجود هم با خبر باشند درواقع دراین سناریو با افرادی که دارای دوزن هستند برخورد شد .
تمام تلاش ما این بود که این حرکت را محکوم کنیم . در ادامه سریال دیدید که عاقبت آن فرد به کجا رسید . این سریال چون برای تعطیلات عید درست شده بود درواقع دریک فضای طنز بود. درانتهای سریال دیدید که همه او را جا گذاشتند و حتی او را به منزل راه نمی دادند و درکل هدف ما از ساخت این سریال اشاعه آن فرهنگ نبود بلکه پیامدها و عواقبی را که این کار به دنبال داشت به بینندگان یادآور شدیم. دیدید که آن شخص همیشه مجبور به دروغ گفتن ، بازی کردن و ریاکاری بود. در واقع آرامش واقعی را از خودش گرفته بود و زندگی اش چقدر با آشفتگی روبرو شد. اتفاقا در ایران با این مسئله برخوردمی شوداگر کسی بخواهد زن دوم بگیرد باید با رضایت زن اول اینکار صورت بگیرد آن هم دلایل خاصی می خواهد مثل اینکه از زن اول بچه دار نشود و غیره – به همین سادگی این کار صورت نمی گیرد.
شما برداشت غلطی از این سریال دارید مهسا خانم .
س: شما چندین سال تئاتر کارکردید بعد هم وارد عرصه فیلم و سریال شدید نمی خواهید وارد عرصه سینما شوید ؟ آیا در این زمینه پیشنهای به شما شده است.
ج: بله من سینما را دوست دارم اگر بگویم نه ، دروغ گفته ام .پیشنهادهایی هم به من شده اما برای ورود به عرصه سینما تعجیل ندارم برای کار خودم خیلی حرمت و ارزش قائل هستم چون آنرا ساده به دست نیاورده ام من هشت سال در تئاتر کارکردم تا بتوانم به این موقعیت برسم و بتوانم دریک فیلم و سریال تلویزیونی بازی کنم صبر کردن را دوست دارم صبر می کنم تا آن شرایط برای حضور درسینما هم اتفاق بیفتد تا بتوانم آن جور که دوست دارم وارد آن عرصه شوم. دراین زمینه دوستان پیشنهادهای زیادی بمن داده اند اما هنوز نتوانستم کاری را پیدا کنم که به عنوان اولین کار سینما آنرا بپذیرم و خودم را درسینما به مخاطب معرفی کنم کلا یک کار خوب تلویزیونی را به یک کار متوسط سینمایی ترجیح می دهم .

آقای سعید از کانادا با تشکر از شما هنرمندان ایران
خانم مینا از لس آنجلس ، باتشکر از شما بخاطر نقش خوبتان، در پاسخ آن خانم می خواستم بگویم فیلم هایی که الان در هالیوود ساخته می شود خیلی از این مسائل در آنها هست آقایانی که دارای همسر و خانواده هستند می روند دوست دختر اختیار می کنند یا مسائلی از قبیل مشروب و اعتیاد به موادمخدر و خیلی مسائل دیگر هر فیلمی یک پیامی دارد این دیگر برمی گردد به استنباط افراد از آن فیلم و پیام .
س:شما در کنار بازیگران بزرگی بازی کردید مثل امین تارخ ، علی نصیریان یا شریفی نیا درهمین سریال آخر ، چه حسی داشتید درکنار این بازیگران آیا فکر نمی کردید درمقابل آنها کم بیاورید؟
چرا اولین بار که در مقابل آقای نصیریان در "پرواز در حباب " قرارگرفتم من تازه کار تئاتر را شروع کرده بودم سال دوم بود که درجشنواره ایران زمین که در اهواز برگزار می شد من به عنوان بازیگر مرد انتخاب شدم، وقتی روی سن رفتم تا جایزه خود را از دست آقای علی نصیریان که به عنوان داور این جشنواره حضور داشتند بگیرم درهمان جا به ایشان گفتم امیدوارم روزی برسد تا بتوانم در کنار شما نقشی را بازی کنم خیلی انگیزه داشتم برای اینکار و این حرف را صادقانه گفتم گذشت و گذشت حدود شش سال بعد از آن این اتفاق افتاد و این فرصت پیش آمد تا بتوانم درکنار ایشان باشم و این برای من یک غافلگیری بزرگ بود و واقعا هم ایفای نقش درکنارآقای نصیریان و امین تارخ سخت بود ومن از آنها درس ها یاد گرفتم.
در پایان ازاینکه این فرصت را به من دادید تا دربرنامه شما حضور پیدا کنم و با هم میهمان عزیز درخارج از کشور تماس تلفنی داشته باشم سپاسگزارم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink