بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
مهران مدیری
طبقه بندی الفبایی
م
 
شرح
مهران مدیری مهمان برنامه "چشم انداز" تولید گروه اجتماعی و اقتصادی در روز یکشنبه 25 فروردین ماه بود و به سئوالات امیراحمدی مجری برنامه و مخاطبان برنامه چشم انداز درمورد تازه ترین سریالش (مردهزارچهره ) پاسخ داد.
س:آقای مدیری "مرد هزار چهره "چگونه و چطور شکل گرفت ؟
ج:مثل همیشه کار طنز نوروز به ما پیشنهاد داده شد و ماهم با دوستان نویسنده نشستیم ، صحبت کردیم و طرح را نوشتیم و پیاده کردیم .
س:چکار کردید این کار طنز خوب از آب درآمد؟
ج:البته خیلی سخت بود چون ما چندین شکل از این کارهای طنز را تجربه کرده بودیم و خیلی سخت بود یک طرح جدید با یک فضای جدید به وجود آوریم اینکه خودمان وگذشته را تکرار نکنیم بنابراین با گروه نویسنده ها خیلی صحبت کردیم تا به چنین شخصیتی برسیم و بیشتر به ساختار آن توجه کردیم که ساختار جدیدی باشد.
س:تلفنی باهم کار را هماهنگ می کردید ؟
ج:نه اوائل ما هر روز جلسه داشتیم و دورهم می نشستیم و گفتگو می کردیم بعد که مشغول پیش تولید شدم هفته ای دو سه بار کنار هم می نشستیم و درمورد کامل کردن طرح با هم صحبت می کردیم .
س:خیلی از بازیگران اعتقاد دارند یک بازیگر باید همه نقش ها را تجربه کند شما دراین سریال حدود چند نقش را یکجا بازی کردید نظرتان دراین مورد چیست ؟
ج:بازی کردن این نقش (ها) برایم خیلی سخت بود چون من به غیر از بازی در این سریال، کارکارگردانی آن راهم به عهده داشتم . فقط همین را می توانم بگویم که خیلی سخت بود و من درحد توانم سعی کردم حق مطلب را ادا کنم نمی دانم تا چه اندازه توانستم موفق باشم .
س:مخاطبی از آلمان ؛ من سریالهای شما را همیشه دنبال کرده ام از زمان سریال ساعت خوش تا به امروز هروقت سریال های شما را می بینم به یاد مرحوم علی حاتمی می افتم چون شما هم دربیان واقعیت مانند ایشان هستید.
ج:من خوشحال هستم با شما صحبت می کنم و خوشحال هستم که با چنین هنرمند بزرگی مقایسه می شوم .
س:چطور شد دراین سریال سعی نکردید مثل سریالهای دیگر خود خواننده هم باشید؟
ج:ما همین جوری تمرینی یک کارهایی می کنیم، این کار جایی برای خوانندگی نداشت چون یک تم پلیسی داشت .س:یکی از ویژگی های کارهای شما استفاده از افراد و سیاهی لشکرهای فراوان دریک مکان محدود (منزل خاص ) است دلیل این کارچه بوده ؟
ج:از ابتدا قصد داشتیم یک کار عظیم تر و بزرگتر نسبت به گذشته ارائه بدهیم . درشب های برره یک مقدار این را تجربه کردیم فکر می کردم این کار به لحاظ حواشی بهتر و غافلگیر کننده تر باشد برای همین آمدیم و از هنرمندان زیادی استفاده کردیم از حیوانات مختلف و از انفجار اتومبیل هم بهره بردیم، می خواستیم یک کار تمام و کمال وقوی هم به لحاظ قصه و هم به لحاظ ساخت باشد.
س:آقای مهران مدیری دراین سریال چه می خواستید بگویید ؟
سعی کردیم از همان ابتدا به غیراز جنبه های سرگرم کننده یک چیزهایی را هم بگوییم . البته تا جایی که مقدور باشد دراین نوع کارها حرف زد و این مسائل را گفت که یک آدم چطور با تمایل به شهرت ، ثروت و قدرت و خیلی تمایلات این چنینی که درهمه ما هست یک وقت هایی یادش می رود که کیست ، کجاست و برای چه کاری ساخته شده است؟ 50 درصد روابط غلط اجتماعی ما را به این نقطه می رساندو درجایی که قرار نیست ما را قرار می دهد و ماهم خیلی بدمان نمی آید ، ما در این سریال یک جوری نقد روابط اجتماعی و ضعف های انسانی را به تصویر کشیدیم .
س:یکی از مخاطبان:چند فرزند دارید ؟
ج:یک پسر 17ساله یک دختر11 ساله
س:آقای مهران مدیری شما دراین سریال از بازیگرانی استفاده کردید که کار طنز کرده ولی به دست فراموشی سپرده شده بودند مثل خانم عجمیان ، آقای نجفیان ، پژمان بازغی و دیگر بازیگران ، چه اصرار و تاکیدی برای این کارداشتید؟
ج:البته این محبت من نبود محبت این دوستان بود که قبول کردند دراین سریال بازی کنند و فکر کردیم گروه بازیگران را یک کمی متفاوت تر و قوی تر از گذشته انتخاب کنیم به نظر خودم هم یک تیم خیلی خوبی شدکه در آن هرکسی به درستی درسرجای خودش قرار گرفت و 99% از بازیگران دراین کار به خوبی درخشیدند.
س:از بازیگران این سریال که سوال می کنیم می گویند کارگردان باعث شد که ما این بازی را بکنیم از شما که سوال می کنیم می گوئید آنها بازیگران درخشان و برجسته ای بودند من می خواهم بدانم چگونه این تعامل بین شما و آنها بوجود آمد ؟
ج:بالاخره هر بازیگری وقتی می آید با خودش استعدادها ، تجربیات و قدرت بازیگری خودرا می آورد کاری که من می کنم جنس بازی بازیگر را به نوع کار که طنز است ، نزدیک می کنم و این کار با چهار تا جمله انجام می شود چون بازیگران بقدری تبحر و مهارت در کار خود دارند که نیاز به کار دیگری نیست و من فقط با رد و بدل کردن چند جمله آنها را راهنمایی می کردم تا به نقش اصلی خود نزدیکتر شوند من بیشتر هماهنگ کننده بود م بین بازیگر و دیگر عوامل، هماهنگ کننده بین جنس بازیگر با نقشش ، آنچه دراین سریال دیدید تجربیات شخصی و قدرت بازیگری هر بازیگر این سریال بود.
س:یک مخاطب از آلمان :
باتشکر از آقای مدیری شما اراکی هستید یا من اشتباه فهمیدم ؟
ج: پدر و مادر و مادربزرگم اراکی هستند.
س:سریال های طنز شما همانطور که می دانید بلافاصله در شبکه های جام جم پخش می شود آیا درطراحی سریالها و درجلساتی که با دوستان خود بر سر ساخت یک سریال دارید مسائل ایرانیان خارج از کشور ، روحیات ، شغل ، غربت ، روابط خانوادگی و روابط اجتماعی آنها را لحاظ می کنید و به آن می پردازید یا صرفا به مسائلی که درایران و در اطرافتان هست توجه می کنید و به نمایش می گذارید ؟
ج:دقیقا از زمان ساخت سریال پاورچین بود که صحبت شبکه جام جم به میان آمد و فکر کردیم بیائیم و سریالی بسازیم برای ایرانیان خارج از کشور، من خیلی دوست داشتم این اتفاق بیافتد ولی به دلائلی نشد هنوز هم خیلی دلم می خواهد این کار را بکنم یک سریالی با مضمون مسائل و معضلات ایرانیان خارج از کشور بسازم و جنبه های مثبت ومنفی آنرا بازگو کنم و امیدوارم این کار روزی اتفاق بیافتد چون سوژه خیلی مفیدی خواهد بودو به نظر من سوژه ای است که خیلی جای کار دارد .
س:درحال حاضر چه کاری را دردست تولید دارید ؟
ج:یک پیش تولیدی را شروع کرده ایم برای یک کار سینمایی ، کارگردان آن خودم و نویسنده آن هم پیمان قاسم خانی است . در تلویزیون هم فعلا کاری نداریم .
س:نظر شما درمورد مجموعه کارهای آقای هنرمند مثل کاکتوس که همین اواخر پخش شد، چیست ؟ فکر نمی کنید کار مردهزار چهره به گونه ای نزدیک به کارهای آقای هنرمند است ؟
ج:آقای هنرمند از دوستان قدیمی من است و من به اتفاق ایشان کار" دیدار" را انجام دادم . نگاهش به مسائل اجتماعی ، سیاسی و طنز نگاه خاصی است و من آنرا می پسندم و دوست دارم،ایشان دو سه مورد کار موفق هم داشت که به خاطر همین نوع خاص بودن نگاهش رابطه خوبی با مخاطب عام برقرار نکرد و الزاما هم نباید اینطور باشد این نقطه ضعفش محسوب نمی شود فقط من این را به عنوان تفاوت گفتم . کار خاص او مخاطب خاص هم دارد .


برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink