بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
جمشید مشایخی
طبقه بندی الفبایی
م
 
شرح
"بررسی زندگی هنری جمشید مشایخی چهره ماندگار عرصه هنر کشور در شبکه جهانی جام جم "

این بار جمشید مشایخی در برنامه فرهنگی هنری شب های روشن شبکه جهانی جام جم حضور پیدا کرد .
این هفته حسین پاکدل مجری توانای تلویزیونی دربرنامه شب های روشن میزبان هنرمند بزرگ کشورمان جمشید مشایخی بود و با او از هنرمندان و فخر آفرینان کشور درطول دوران دفاع مقدس گفتگو کرد .
جمشید مشایخی دراین برنامه ضمن تقدیر از رزمندگان و مدافعین عزت و شرف کشور درطول دفاع مقدس آنان را هنرمند واقعی دانست و با اشاره به مضمون شعری که هنرمند را دردمند اعلام می کند گفت رزمندگان و ایثارگران، هنرمند واقعی بودند چون دردمند بودند و من اگر خیلی با جسارت بخواهم بگویم ، فقط 20 درصد درد ر شناخته ام . وی با اشاره به فرهنگ کشور که دراشعار حافظ و مولانا و سعدی و فردوسی متجلی است گفت با خبر از اوضاع و احوال یکدیگر بودن جزو شاخصه های فرهنگ ما است و این خیلی دردآور است که ما از رنجی که جانبازان بخصوص جانبازان شیمیائی می برند ، بی خبر باشیم .
دربرنامه شب های روشن که کاری از گروه تاریخ ادب و هنر این شبکه است ، مسعود کیمیایی ، دکتر اکبر عالمی، مرتضی احمدی ، جمشید شاه محمدی ، رامبد جوان ، اسماعیل داورفر ، آیدین آغداشلو و حمید سمندریان در وصف این هنرمند مردمی به اظهار نظر پرداختند .
اکبر عالمی درمورد جمشید مشایخی گفت : او 50 سال تمام نه یک روز کمتر نه یک روز بیشتر درعرصه هنر کشور فخر آفرینی کرده است و مرتضی احمدی هر تار موی سپید این هنرمند را یک دنیا تجربه اعلام کرد.

مسعود کیمیایی نیز از قابلیت های نقش آفرینی جمشید مشایخی به این نکته اشاره کرد
که وی با یک تغییر کوچک درصورت ، بدن و گویش درنقش فرو می رفت و به نحو شایسته به ایفای آن نقش می پرداخت.
استاد حمید سمندریان هم با اشاره به احترامی که جمشید مشایخی به صحنه نمایش می گذاشت ، شرط اول هنرمندی یعنی عاشق بودن را در او معنا کرد .
آیدین آغداشلو درمورد جمشید مشایخی گفت وقتی مرحوم علی حاتمی برای تبیین نقش کمال الملک از من کمک می خواست با توجه به قدرت بازیگری این هنرمند گفتم جمشید مشایخی خودش کمال الملک است و پس از اتمام کار دیدیم و دیدید که کمال الملک و جمشید مشایخی را نمی توان از هم جداکرد درتشبیه کمال الملک و جمشید مشایخی این دوهنرمند بزرگ کشورمی توان گفت که هر دو در زمان حیات خودشان اسطوره شدند . آیدین آغداشلو با استفاده از یکی از دیالوگ های فیلم کمال الملک جمشید مشایخی را "خلاق" دانست و گفت وی با آبرو انتخاب کننده راه درست درعرصه هنر کشور بوده است.
پرویز پرستویی نیز در برنامه شب های روشن به جمله ای از استاد جمشید مشایخی اشاره کرد و گفت : " من خاک پای ملت ایران هستم " دیالوگ ثبت شده جمشید مشایخی است و من هم که درعرصه هنر مشغول مشق نوشتن هستم خود را شاگرد این چهره ماندگار عرصه هنر می دانم .
مهرداد حجتی تهیه کننده برنامه شب های روشن درمورد هنرمندان بزرگ کشور دربرنامه شب های روشن و تجلیل آنان از استاد جمشید مشایخی گفت : وقتی از این هنرمند تام و تمام برای حضور دربرنامه شب های روشن دعوت به عمل آوردم این شعر درذهنم بود که :

خوشتر آن باشد که سر دلبران گفته آید درحدیث دیگران

نشانی برنامه شب های روشن برای ارتباط مکاتبه ای هموطنان بااین برنامه به این شرح shab@jjtvn.irاست.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink