بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
مرضیه برومند
طبقه بندی الفبایی
ب
 
شرح
این بار مهمان برنامه چشم انداز مرضیه برومند بود .
- وی متولد سال 1330 تهران لیسانس هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران که سالهای بین 1348تا 52 تحصیل کرده است، مرضیه برومند عضو موسس نخستین گروه تئاتر ویژه کودکان و نوجوان در کانون پرورش فکری در سالهای 1351-1353 است و بازی در نمایشهای متعدد مثل خورشید خانم آفتاب کن ، شاپرک خانم ، حادثه در شهر عروسکها را در کارنامه خود دارد وی از سال 1360 فعالیتهای خود را در زمینه کارگردانی برای کودک و نوجوان و بزرگسالان و مجموعه های تک قسمتی آغاز کرد و بدنبال آن مجموعه هائی مثل مدرسه موشها – زی زی گولو- آرایشگاه زیبا ماجراهای من و آقای اصل تهرانی – خونه مادربزرگه – هتل – زائر – کارآگاه شمس – تهران 11- قصه های نوروز- کتاب فروشی هد هد را کارگردانی کرد .
- در پرونده وی کارگردانی فیلم های سینمائی شهر موشها- الو الو من جوجوام – مربای شیرین نیز به چشم می خورد و عضو شورای مرکزی و رئیس فعلی مجمع سینمائی کودک و نوجوان ایران نیز است.
با این مقدمه پرسش و پاسخ های زیر حاصل برنامه چشم انداز است که می خوانید :
- علت ساخت مجموعه کتاب فروشی هد هد چه بود ؟
- علاقه من به کتاب خوانی و ترویج آن در جامعه کنونی ایران و نیز جلب توجه مسئولین امر نسبت به این مسئله در جامعه و دعوت خانه کتاب جهت طراحی برنامه ای در زمینه ترویج کتاب خوانی سبب ساخت چنین مجموعه ای گردید .
- هم اکنون مشغول انجام چه کارهایی هستید ؟
- چند کار در حال نکارش دارم که یکی از آنها در مورد آب و محیط زیست است که فکر می کنم ساخت آن یکسال زمان نیاز دارد و نیز در حال تمرین در کاری از آقای بهرام بیضائی هستم و فکر می کنم 24 آبان سالجاری در تئاتر شهر به نمایش در می آید.
- شما گاهی اوقات در مجموعه های تلویزیونی مانند معصومیت از دست رفته نقشهای کوچکی را می پذیرید علت اینکه به این صورت کار می کنید چیست ؟
- به این دلیل که خودم به حرفه کارگردانی می پردازم فرصتی پیش نمی آید که نقشهای بزرگ را بپذیرم و از آنجائیکه رشته من بازیگری تئاتر است و از طرفی بسیار علاقمند به این حرفه هستم هر ازگاهی در این عرصه نیز حاضر می شوم و گاهی در کارهای خودم نیز زمانی که متوجه می شوم هنرمندان بزرگ برای نقشهای کوچک قرار داد نمی بندند ناچار خود در آن نقش حاضر می شوم .
- علت گرایش شما به سمت کارهای عروسکی کودک و نوجوان چه بوده است ؟
- زمان دانشجوئی با گروهی آشنا شدم که در این زمینه فعالیت داشتند و ضمن همکاری با آنها در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان جذب این کار شدم و با استادی از چک اسلواکی کار کردیم که بسیار در این زمینه مهارت داشت و نیزبا بهره گیری از اساتیدی چون آقای مفخم و نیز استفاده از تجربیات افرادی چون خانم سعادت و دیگران کسب مهارت کردم و فعالیت نمودم .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink