بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
شیوا خنیاگر
طبقه بندی الفبایی
خ
 
شرح
شیوا خنیاگر بازیگر سریال اغما چندی پیش مهمان برنامه چشم انداز بود که پرسش و پاسخ زیر حاصل این برنامه است :
- شما سالهای قبل کار گویندگی رادیو کرده اید؟ مختصری از کارهای پیشین خود را ذکر کنید .
- از سال 68 وارد رادیو شدم حدود پنج سال انجام وظیفه نمودم و پس از آن به دلایلی از قبیل فوت مادرم و مسائلی از این دست، از کار کنارگیری کردم . چند سال پس از آن توسط دوستانم در رادیو به عوامل سینمائی معرفی شدم و اولین کار سینمائی خود را با خانم درخشنده با نام " عبور از غبار" آغاز کردم و بدین ترتیب وارد موسسه سینما شدم و این فعالیت تاکنون نیز ادامه دارد البته چند سالی وقفه بدلیل مسافرت دوساله ای که داشتم ایجاد شد .
- مدرک تحصیلی شما در چه رشته ای می باشد ؟
- لیسانس ادبیات فارسی هستم .
- با توجه به اینکه گویندگی در رادیو کاری دشوار است و باید صدائی گیرا و رسا داشت در مورد چگونگی ورود به این عرصه توضیح دهید و اینکه آیا فقط بدلیل فوت مادر این حرفه را رها کردید؟
- صحنه فوت مادر در تصادف و درون اتومبیلی که من نیز در آن حضور داشتم برایم بسیار دردناک و فراموش نمودن آن بسیار دشوار بود .
- زمانی که استاد رضا معین در رادیو تستهای گویندگی را می گرفتند من در آزمون شرکت کرده و پذیرفته شدم . حدود هشت ماه بود امتحان می دادیم دو سال نیز پی در پی تست می دادیم در مجموع 12 نفر پذیرفته شدند که ده نفر آقا و دو نفر خانم بوند تعداد پرونده های موجود زیاد بود به حدی که می خواستند خانم دومی که پذیریفته شده بود را مطلع سازند ، پرونده وی را نمی توانستند پیداکنند .
- به هر حال من در این حرفه پذیرفته شدم و کار کردم و کلاسهای آقای مانی را گذراندم و آخرین کاری را که انجام دادم شهرزاد قصه گو کاری از آقای عاملی در رادیو تهران بود.
- آیا در گویندگی نمایش نامه نیز فعالیت داشته اید؟
- خیر
- فیلم های سینمائی که در آنها حضور داشتید را نام ببرید
- عبور از غبار - شانس زندگی – مجسمه – دیوانه وار – عشق و مرگ – چهره . این اواخر نیز فیلمهای عروس فراری – کلاغ پر – سوغات فرنگ بود
- سریالهایی که در آن حضور داشتید را نام ببرید.
- با اعتباری که از گویندگی رادیو حاصل کردم به عنوان مجری و گوینده در سریال راه شب نخستین نقش را ایفا نمودم و پس از آن بازی در سریال " پرواز در حباب" و یکسال بعد نیز سریال اغماء را بازی کردم .
- آیا انتخاب شما توسط داریوش فرهنگ برای بازی در سریال راه شب آشنایی ایشان با شما بود یا علت دیگری داشت ؟
- آقای فرهنگ به دلیل حساسیتهایی که در کار دارند از هفتاد یا هشتاد نفر برای بازی در کنار آقای ممدوح تست گرفتند که در نهایت این انتخاب صورت گرفت .
- در حال حاضر چه کاری در دست انجام دارید ؟
- کاری از آقای فریدون جیرانی به نام " سفر در تاریکی " که چند ماهی است ضبط آن آغاز شد و چند ماه دیگر نیز ادامه خواهد داشت .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink