بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
فرهاد قائمیان وپو ریا پورسرخ
طبقه بندی الفبایی
ق
 
شرح
در برنامه چشم انداز آقایان پوریا پورسرخ و فرهاد قائمیان بازیگران مشهور تلویزیون به عنوان مهمان حضور داشتند که به سؤالات مطرح شده پاسخ گفتند:
* آقای قائمیان در مورد چگونگی بازی در سریال شکرانه در مقابل بازیگران تاجیک که به نظر کم تجربه آمدند توضیح دهید؟
تجربه بسیار خوبی بود بازیگران تاجیک، بازیگرانی بسیار باتجربه در زمینة تئاتر بودند ولی در زمینة سینما به دلیل اینکه در تاجیکستان سینما هنوز جایگاه خود را نیافته است. تجربه زیادی نداشتند. البته نوع گویش آنها به دلیل گویش فارسی دری مقداری کار را ضعیف نشان می داد.
* پرسش مخاطب از آقای قائمیان:
آقای قائمیان مقداری در مورد سابقة خود (قبل از سریال به دنیا بگوئید بایستد) برای بینندگانی که شناخت زیادی در مورد شما ندارند بگوئید؟
من قبل از اینکه سریال وفا را بازی کنم در بیست فیلم سینمائی ایفاء نقش کرده ام و پس از آن در سریالهای وفا و به دنیا بگوئید بایستد شناخته شدم و قبل از همة اینها مدتی به ساخت فیلمهای 8 و 16 میلی متری می پرداختم. مدتی علاوه بر مدیریت تولید به تهیه کنندگی در مراکز تلویزیونی مشغول بودم. مدتی هم در زمینة ادبیات داستانی، فیلم نامه نویسی تدریس می کردم.
* آقای پورسرخ شما در مورد کارهائی که تاکنون در آن ایفاء نقش نموده اید توضیح دهید؟
اولین کار جوانی من سریال وفا بود به کارگردانی آقای سهراب پور و صاحبدلان به کارگردانی آقای لطیفی و نیز بازی در سریال شکرانه و ساعت شنی که کار بسیار خوبی است و هنوز پخش نشده است.
* پرسش بیننده از مهمانان برنامه : در مورد ضعیف بودن فیلم نامه سریال شکرانه توضیحاتی ارائه کنید؟
آقای قائمیان : نویسنده این سریال آقای کریمی با وجود اینکه پزشک هستند اما از نویسندگان بسیار خوب ایران در زمینه فیلم و سریال هستند و ایشان معتقد هستند فیلم نامه آنقدر ضعیف نبوده است که در مورد آن بحثی داشته باشند.
* آقای پورسرخ : آقای کریمی سابقه طولانی در عرصة نویسندگی سینما داشته و «شکرانه» تجربه دوم ایشان در حوزه تلویزیون است. وی معتقد هستند که بازیگران حرفه ای این سریال مانند آقای جوهرچی و دیگران هر سناریوئی را برای کار نمی پذیرند و این دلیل بر ضعیف نبودن فیلم نامه است.
* پرسش دیگر بیننده در مورد اینکه ایشان در نقشهای جانبازان – اسراء و رزمندگان حضور دارند آیا شخص ایشان جزء این دسته از افراد جامعه می باشند؟
خیر . فقط افتخار نقش آفرینی در آن شخصیتها را برعهده داشته ام.
* پرسش بیننده از آقای پورسرخ که آیا شما دکتر هستید؟ چرا که در میان صحبتهائی که شده بود شنیدم که شما را دکتر خطاب کردند؟
من دانشجوی دورة دکترا هستم و مدرک فوق لیسانس فیزیولوژی گیاهی را دارم.
* آقای قائمیان در مورد تمرین لهجة تاجیکی و حضور در جلوی دوربین توضیح دهید؟
من در ایران هنگام ضبط یکی از صحنه ها فقط در فاصلة دیباجی شمالی تا پارک ساعی با یکی از دوستان تاجیک که ساکن ایران بود در درون ماشین تمرین دیالوگهای مربوطه را انجام دادم به این صورت که ایشان می خواند و من آنها را گوش دادم و بلافاصله جلوی دوربین رفتم و بعد از ضبط تمام عوامل از نوع گویش و اجرا بسیار تعریف کردند.
در تاجیکستان نیز با فاصله یک هفته بعد از گروه بعدازظهر شنبه رسیدم و صبح یکشنبه تصویربرداری شد و پس از آن بازیگران تاجیک چند روزی در این زمینه کمک کردند و تمرین کردیم و تا زمانی که در آنجا حضور داشتم حتی در فروشگاه آنجا همه مرا به عنوان یک فرد تاجیک می شناختند.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink