بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
انتظامی(عزت الله ،مجید وسروش)
طبقه بندی الفبایی
الف
 
شرح
استاد عزت الله ، مجید و سروش انتظامی میهمانان این هفته برنامه شبهای روشن بودند که پاسخگوی سؤالات مجری و بینندگان بودند:
* مجید انتظامی :
دوران کودکی مثل همه خا نواده ها فقیر بودیم، پدر بدلیل شرایط کاری به خارج سفر می کرد و ما همیشه تنها بودیم وقتی از سفر برگشت من به او گفتم خیلی به موسیقی علاقه دارم و حداقل یک ساز برایم بگیر اما با شرایط مالی بدی که داشتیم نتوانست این کار را انجام دهد به من قول داد اگر تصدیق ششم را بگیرم مرا به جایی بفرستد تا در آنجا هر نوع سازی را خواستم انتخاب کنم و آموزش ببینم شش ماه که وارد هنرستان شدم بدلیل تمرینات زیاد وارد ارکستر سنفونیک شدم و جوان ترین عضو این گروه بودم به دلیل علاقه زیاد به موسیقی مجبور بودم بروم داخل کمد و هشت ساعت در کمد می نشستم و موسیقی تمرین می کردم به خاطر همین موضوع هم ناراحتی کلیه پیدا کردم بخاطر ناراحتی کلیه برای جراحی به آلمان اعزام شدم و در همان جا هم مشغول تحصیل در زمینه موسیقی شدم.
* عزت ا... انتظامی
خوشحالی من در این شب بخاطر دو چیز است یکی بخاطر اینکه در مقابل شما نشسته ام و دیگر بخاطر مجید چون حس می کنم کنسرتی که مجید در تالار وحدت اجراء کرد بی نهایت خوب بود و نظر همة علاقمندان را به خود جلب نمود.
* آقای انتظامی(عزت الله)شما فکر کنید پدر و پسر نیستید نظرتان در مورد کار مجید چیست؟
این برمی گردد به سالهای دور که در لاله زار یک پاساژی بود که در آن پاساژ فیلمی هایی پخش می شد یکروز ایستاده بودم و به فیلم ارکستر که در یک کشور خارجی اجرا می شد نگاه می کردم فرد مسن با موهای سفیدی را دیدم که ویالونی در زیر کت خود پنهان کرده بود و در خیابان بسرعت حرکت می کرد تا خود را به این مجموعه ارکستر برساند وقتی به آنجا رسید آنرا از زیر کت خود درآورد من در آن موقع حس کردم این ساز چقدر برای او عزیز است بخاطر همین از خدا خواستم اگر پسری بمن داد حتماً او را تشویق به یادگیری موسیقی نمایم و بعد از آن هم وقتی مجید وارد این عرصه گردید موسیقی مقدماتی را در اینجا آموزش دید و بعد از آن به آلمان رفت و در آنجا موسیقی را ادامه داد وقتی برای اجراء و دیدن ارکستر به اصفهان رفتم در آن نه شب وقتی در سالن بودم آن هم عظمت و شکوه را دیدم از خود بیخود شده بودم.
به خودم می لرزیدم آن ارکستر به آن عظمت و استقبال با شکوه مردم خدا را شکر می کردم که به آرزوی خود رسیدم که در زمان زنده بودن شاهد آن صحنه ها بودم.
* هر سه فرزند شما به همین هنر مشغول هستند؟
رامین الان در برلن هست و حدود 12 یا 13 کتاب در مورد موسیقی خودش به چاپ رساند و شهاب ویالون می نوازد.
* مجید انتظامی :
جای آنها بسیار خالی است نه فقط آنها، بلکه جای خیلی از کسانی که دراین زمینه فعالیت می کنند در میهن عزیزمان خالی است. با این کمبود نوازنده و کمبود رهبر ارکستر و در حیطه موسیقی به خیلی از ایرانی هایی که در این زمینه در خارج از کشور فعالیت می کنند نیاز داریم اگر برادرانم بیایند که چه بهتر.
از آنجائیکه من خیلی آدم فعالی بودم و وجدانم در عذاب بود اگر روزم را به شب می رساندم و کار مفیدی انجام نمی دادم به همین خاطر فعالیتم را در موسیقی به سینما بردم و فکر می کردم بیشترین فعالیت موسیقی را در سینما می توان انجام داد حدود 5 سال طول کشید تا اعضاء ارکستر و کنسرت پیدا و جمع آوری شد.
خیلی از وقتها که استرس و ناراحتی دارم پدر خیلی به من کمک روحی می دهد با یک تماس به پدرم و شیندن جملاتی از او قوت قلب می گیرم و همه چیز را فراموش می کنم حس می کنم پدر بقدری بزرگ شده که سایه اش از خانه ما فراتر رفته و بر روی سر فامیل هم افتاده و آنها از این سایه استفاده می کنند انشاء الله این سایه همیشه بالای سر ما باشد. پدرم هم در روزگار خودش در کار و فعالیت اش دچار مشکلاتی بوده اما همه را به نحو مطلوبی پشت سرگذارده است. یادم می آید وقتی در آلمان مشغول تحصیل بودم با ماشین تصادف کردم و مدتها به علت شکستگی ستون فقرات در بیمارستان آلمان بستری بودم در آن زمان پدرم با نامه هایی که برای من می فرستاد و جملاتی که در این نامه ها می نوشت به من قوت قلب می داد یکی از این جملات این بود که آدم تا به کوه و کمر نخورد آدم نمی شود. و من الان حس می کنم این جمله که سی سال پیش به من گفت چقدر نزدیک است به الان و الان من بیشتر این جمله را درک می کنم این هم بخاطر این که هر دو ما پیرتر و افتاده تر شدیم ولی خب از لحاظ عاطفی برای من او لنگه ندارد.
* برای چه فیلم هایی موسیقی متن ساختید برای چه فیلمهایی دستمزد نگرفتید؟
برای فیلم های (بای سیکل ران، روز واقعه، آژانس شیشه ای، دیوانه از قفس پرید، دوئل، از کرخه تا راین، ناصرالدین شاه آکتور سینما، دستفروش کار اول آقای مخملباف.
*عزت ا... انتظامی :
موسیقی های مجید با قلب و عشق ساخته می شود بهمین خاطر در قلب تماشاگر تأثیر می گذارد.
*آقای مجید انتظامی در مورد کنسرت این فصل را با من بخوان مقداری توضیح دهید؟
من حدود یک سال است که سعی دارم موسیقی این فصل را با من بخوان را برای ارکستر بزرگ بنویسم که بصورت ارکستر کوچک ضبط شده من طرحهای زیادی برای این موضوع داشتم که به مسئولین سالن ارائه دادم و آنها همه استقبال کردند یکی از این طرحها این بود که قطعاتی از این موسیقی که قرار است در سالن نواخته شود توسط چند نفر که آکاردئون می نوازند نواخته شود.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink