بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
داریوش ارجمند
طبقه بندی الفبایی
الف
 
شرح
داریوش ارجمند متولد سال 1323 کرمان دارای لیسانس تاریخ و جامعه شناسی از دانشگاه مشهد، فوق لیسانس تئاتر و سینما از دانشگاه پاریس و دیپلم مطالعات عمیق.
وی از سنین نوجوانی بازیگری را از صحنة تئاتر آغاز می کند و در سنین جوانی به استخدام وزارت فرهنگ و هنر در می آید. سالها بعد بازیگری را بصورت حرفه ای از سینما و با فیلم ناخدا خورشید با نقش ماندگار آغاز می کند. با اولین ایفای نقش در فیلم ناخدا خورشید سیمرغ بلورین پنجمین جشنوارة سینمائی فیلم فجر را به خود اختصاص می دهد، داریوش ارجمند روز دهم مهرماه سالجاری مهمان برنامه شب های روشن بود که به سؤالات مجری برنامه پاسخ داد که متن آن در پی می آید:
*در مورد دیپلم مطالعات عمیق توضیحی دهید؟
در فرانسه در مقطع دکتری برای گرفتن مدرک دکتری سال دوم دوره ای بنام مطالعات عمیق است که به دانشجو پس از سپری نمودن آن دوره مدرکی معادل مدرک دکتری اعطاء می گردد.
* تحلیل شما از اینکه بازیگر دارای هیچ شخصیتی نیست و فقط آن را شکل می دهد (با توجه به اینکه فرمودید خود شما نیز ندانستید که چگونه شخصیت مالک را بازی کردید) چیست؟
به عقید من بازیگر نباید خیلی خصوصیات اختصاصی داشته باشد و در واقع باید منیتها را از میان بردارد و بدور از همة آنها به ایفاء نقش بپردازد.
همیشه اینطور نیست که چه کارهائی را باید انجام دهیم. بلکه باید توجه داشته باشیم که چه کارهائی نباید انجام دهیم.
پرسش مخاطب از انگلستان :
*آیا کار تازه ای در دست دارید؟
در سریالی که در شمال کشور تصویربرداری شده کارگردان آن هم آقای هرندی است نام این سریال تابهای خالی است که هنوز پخش آن آغاز نشده است.

*پرسش مخاطب از آلمان
در مورد زندگی خصوصی خودتان توضیح دهید که چه زمانی ازدواج کردید؟ چند فرزند دارید؟
من هنگام تحصیل در رشتة تاریخ در دانشگاه مشهد با همدوره ای خود خانم فرشته یغمائی ازدواج کردم سه فرزند دارم. فرزند اولم «امیریل» که لیسانس مکانیک، لیسانس تئاتر و شاگرد اول فوق لیسانس کنکور سراسری است وی خواننده و نوازنده نیزهست.
فرزند دوم من «سام» فوق دیپلم مکانیک است و در لندن درمدرسه«فیلم اسکول» که یکی از بزرگترین مدارس عالی فیلم در دنیا است در حال تحصیل در رشتة تئاتر و سینما در مقطع فوق لیسانس می باشد .
فرزند سوم من دخترم «یلدا» است که در زمینة نقاشی فعالیت دارد و در و دیوار منزل ما مزین به نقاشیهای او است.
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink