بخش های متنوع سایت محشر دات کام ، این سایت را به محبوبترین و پربیننده ترین سایت فارسی تبدیل نموده است؛ شما نیز سایت محشر را صفحه اصلی خود کنید تا روزانه به مطالب جالب این سایت دسترسی داشته باشید
  
نام هنرمند
پروانه معصومی
طبقه بندی الفبایی
م
 
شرح
این مطلب حاصل حضور هنرمند گرامی خانم پروانه معصومی در برنامه شب های روشن است که روز نوزدهم شهریور از شبکه جهانی جام جم پخش شد.
پروانه معصومی در یکی از روزهای گرم سال 1323 یعنی سوم شهریور در یک خانه نسبتاً قدیمی در محلة دانشگاه تهران بدنیا آمد وی تحصیلات خود را در دانشگاه ملی در رشتة زبانهای خارجی به اتمام رساند، زمینة حضور وی در رشتة بازیگری در فیلم رگبار فراهم آمد، هر چند بدون تجربه، بازی در این فیلم را پذیرفت ولی مهارت وی در ایفای نقش سبب شد که در فیلمهای دیگر نقش ماندگار بر جای گذارد.
پس از انقلاب پروانه معصومی آغاز دیگری داشته وی با بازی در فیلم پاتوره و تمام فیلمهایی که موضوع ملودرام خانوادگی داشت نقش متفاوت ایجاد نمود.
چندی بعد با حضور در فیلم ناصر الدین شاه آکتور سینما با یادآوری نقش آفرینهای ماندگار به ایفاء نقش پرداخت.
به گفته پروانه معصومی، همیشه مادران به فرزندان خویش می گویند که چقدر چیز به آنها یاد داده اند. اما ما می توانیم از فرزندانمان چیزی های زیادی بیاموزیم. او فرزند (پسر) خود را یک قهرمان می داند و اعتقاد دارد از فرزند خویش بسیار آموخته است.
خانم معصومی همیشه آرزو داشته که روزی از تهران مهاجرت کنند به جائی که در آنجا آرامش داشته باشند.
به اعتقاد وی افرادی که در روستاها زندگی می کنند دارای آرامش وصف ناپذیر هستند و این آرامش را ناشی از طبیعت اطراف آنها می داند.
پروانه معصومی از سال 1365 با بازی در مجموعه تلویزیونی میرزاکوچک خان فعالیت خود را در مجموعه های سیما نیز آغاز نمود که بازی در ده مجموعه تلویزیونی حاصل آنست.
پروانه معصومی تاکنون تمام نقشهایی که آرزوی بازی در آنها را داشته، ایفاء نموده است.
زمانی که نقش را می پذیرد تلاش می کند تنها ایفای نقش نمایند نه اینکه مدتهای زیاد با آن زندگی نماید.
با خود پیمان بسته که از چارچوب معیارهای انسانی برای ایفای نقش خارج نشود و بازیهای ایده آل ارائه و زمانی که در منزل است در زمینة همسرداری و فرزندداری بصورت کامل انجام وظیفه کند.
وی تشویق را روش سازنده می داند و ضمن توصیه به مراقبت از فرزندان این روش را پیشنهاد می کند.
*چقدر برای ایرانی بودن خود ارزش قائلید؟
من بیش از حد تصور به ایرانی بودن خویش می بالم و لحظه ای از زیستن در ایران را به سالها زندگی کردن در خارج از آن ترجیح می دهم.
*چند سال خارج از ایران زندگی نموده اید؟
در مجموعه بغیر از سفرهای کوتاه، پنج سال، که سه سال آن به دلیل تحصیل بوده و چند سال نیز به دلیل حضور فرزندم در انگلستان در کنار او بودم.
چند سال فعالیت هنری داشته اید؟
بیش از سی و پنج سال.
چگونه وارد این عرصه شدید؟
وقتی از آلمان به همراه همسرم که درسش تمام شده بود به ایران برگشتم تصمیم گرفتیم علاوه بر کار در خانه، در خارج از خانه نیز مشغول شوم و به دلیل اینکه دفتر کار همسرم بسیار نزدیک منزل بود و یک روز ایشان تماس گرفتند و فرمودند که آقای احمدرضا احمدی طنزپرداز، نویسنده و شاعر معاصر و توانا اینجا هستند، (ایشان دوستان نزدیک خانوادة ما بودند) شما به این جا مراجعه نمائید. آن زمان آقای احمدی کانون بودند و فرمودند فیلمی هست که می خواهم شما در آن ایفای نقش نمائید. و مرا نزد آقای بهرام بیضائی بردند .
برچسب عنوان2
مقدار عنوان2
 
برچسب شرح2
مقدار شرح2
HyperLink