طولانی ترین سخنرانی دنیا Mahshar.com Oddity guinness کتاب گينس يا همان کتاب رکوردها

ترين ها - خبرهاي عجيب و غريب يا بزرگترين و كوچكترين ها

Oddity guinness کتاب گينس يا همان کتاب رکوردها

طولانی ترین سخنرانی دنیا

صفحه اصلي محشر سرگرمي و تفريحي جوك و لطيفه مطالب جالب ديدني خواندني چت روم فونت ساز محشر فال و طالع بيني آموزش آشپزي اطلاعات فرهنگ اسامي دختر و پسر آموزش كتابخانه محشر لينكهاي مختلف کارت تبریک عشق يعني... محاسبه گر عشق ابزارهاي موبايل آخرين اخبار تغذيه و سلامتي ركوردشكني ها تصاوير ضرب المثل هاي فارسي قرآن به سه زبان فارسي عربي انگليسي ترفندهاي كارآمد بخش بين الملل چك كردن وضعيت آي دي ياهو و ابزارهاي مختلف پخش زنده راديو تلويزيون هاي آنلاين خدمات رايگان تبليغات در محشر

طراحی حرفه ای وب سایت

لویس کولت( Lluis Colet )مرد فرانسوی 64 ساله کاتالونیایی یک کارمند دولت محلی توانست با 124 ساعت سخن گفتن بدون وقفه ;رکورد طولانی ترین سخنرانی جهان را از آن خود کند.

وی در این مدت 124 ساعت در مورد ;سالوادور دالی(Salvador Dali) نقاش اسپانیایی،فرهنگ کاتالونیا و دیگر موارد سخن گقت.او پس از 5 روز سخنرانی بی وقفه با صدایی ضعیف گفت:این روز برای من روز بزرگی ست و من این رکورد را تقدیم میکنم به همه کسانی که از زبان و فرهنگ کاتالونیا (;Catalonia)حمایت میکنند.

سه ثبت کننده رسمی نیز در محل حضور داشتند تا صحت این رکورد را تایید و به کولت اجازه ورود به ;کتاب رکوردها را دهند.
جمعیت زیادی که در خارج از محل سخنرانی برای حمایت و تشویق وی گرد آمده بودند پس از پایان سخنرانی وی را با شور شعف فراوانی مورد تشویق قرار دادند.


لویس کولت :: Lluis Colet

لویس کولت پیشتر نیز در سال 2004 یکبار دیگر با 48 ساعت سخنرانی یک رکورد از خود به جا گذاشته بود.

لویس کولت سخن گفتن را در ایستگاه راه آهن با معرفی کردن و صحبت درباره کارهای نویسندگان مشهور آغاز کرد که گاهی این سخن ها را به صورت حفظ کرده و یا از روی نوشته ای می خواند.وی همچنین در مورد دالی نقاش اسپانیایی که بسیار مورد تحسین وی میباشد و همچنین فرهنگ کاتولیانا بسیار سخن میگفت.

رکورد دار قبلی یک مرد هندی بود که توانسته بود به مدت 120 ساعت سخنرانی کند.

درباره کاتالونیا

کاتالان ها مردم کاتالونیا بخشی خودمختار در شمال شرقی کشور اسپانیا و کسانی که اصلیت شان به آنجا باز می گردد هستند. همچنین ساکنان بخشی از جنوب فرانسه که مجاور کاتالونیا است و در کاتالونیا به کاتالونیای شمالی و در فرانسه به پاریس کاتالان معروف است نیز گاهی کاتالان شمرده می شوند.
فهرست مندرجات
جغرافیا
بیشتر کاتالان‌ها در اسپانیا زندگی می می کنند که تعدادشان بیش از ۷ میلیون است.حداقل ۱۰۰٬۰۰۰ کاتالان زبان در فرانسه زندگی می کنند و بیش از ۳۱٬۰۰۰ در آندورا و ۲۰٬۰۰۰ نفر در ایتالیا(;بیشتردر ساردنی) هستند.به علاوه ی این ها تعداد نامعلومی از آن ها در زمان قدرتمندی امپراطوری اسپانیا به قاره ی امریکا رفته و کلونی های مهمی در شیلی ٫ کوبا ٬ پورتوریکو ٬ جمهوری دومینیکن و بیشتر در آمریکای لاتین ایجاد کردند.

والتر ستارکی در کتاب خود جاده به سانتیاگو کاتالان‌ها را مردمانی زیرک می خواند.
دین
دین بیشتر کاتالان‌ها مسیحی کاتولیک هستند در حالی که شمار قابل توجهی از ان ها ادعا می کنند که دینی ندارند یا وجود ایزد را انکار می کنند.

وضعیت اجتماعی
کاتالان ها بیشتر مردمی کارگر و یا کشاورز بوده اند که به با کشمکش های گوناگون با اشرافیت و حکومت مرکزی که مادرید نماد آن به شمار می رود در تعارض بوده اند. حتی ریشه ی هیجان و خشونت زیاد موجود در دربی ال کلاسیکو که همان مسابقه ی میان دو تیم فوتبال بارسلونا و رئال مادرید است به همین تعارض تاریخی باز می گردد.

هویت و ملیت
بعضی از کاتالان‌ها از ملی گرایی کاتالونیایی و استقلال طلبی کاتالان از اسپانیا و فرانسه حمایت می کنند که تعداد آن ها در فرانسه از اسپانیا کمتر است.

کاتالان‌های مشهور
هنرمند
سالوادور دالی
موسیقی دان و خواننده
پاو کاسالز
معمار
آنتونیو گائودی
نویسندگان و شاعران
جاسینت ورداگر
ورزشکار
یکی از ;مشهور ترین ورزشکاران کاتالان کارلس پویول مدافع باشگاه بارسلونا است

طولانی ترین سخنرانی دنیا  رکوردهای جهانی گینس GUINNESS ترين ها - خبرهاي عجيب و غريب يا بزرگترين و كوچكترين ها